اخبار

تاریخ خبر: 1395/11/22
زمان خبر :10: 32
نوع خبر :خبر

b_News هشت تبلیغ فوق العاده مبتنی بر خطای دید

arangfilm agency

هر کمپين تبليغاتي ماندگار و قوي نياز به کمي  خلاقيت دارد. از اهداف اصلي شرکت هاي تبليغ کننده اين است که حس کنجکاوي مردم را بر انگيزند و بيننده تا انتهاي تبليغ را مشاهده کند يا اينکه درآن لحظه دو يا چند مرتبه باز هم آن را ببينند.

در چندسال اخير از تکنيک هاي زيادي براي تبليغات خلاق استفاده شده است. شگفت انگيز ترين و تاثيرگذارترين آن ها بهره گيري از تکنيک خطاي ديد است که اگر درست و اصولي  انجام شود ماندگاري طولاني و اثربخشي خوبي برروي  بيننده مي گذارد. که نتيجه آن ايجاد علاقه و جذابيت تشويق براي گرفتن عکس و پخش کردن در شبکات مجازي و نيز نوشتن مقالات و اخبار راجب آن ميشود.

در ادامه به هشت نمونه تبليغ ماندگار و قوي اشاره ميکنيم. درپايان قضاوت کنيد که استفاده از تکنيک هاي خطاي ديد چقدر در نتيجه بخش بودن اين تبليغ ها تاثير داشته است.

1 AT & T  ((Black Burry))

براي کمپين دست هاي AT & T  که مربوط به گوشي هاي بلک بري بود روي دست انسان نقاشي هايي متناسب با شرايط و فرهنگ کشورهاي نماينده اين شرکت و با سبک هايپر رئاليستيک توسط هنرمندايتاليايي بنام Guido Daniele  طراحي و کشيده شد. در زيربه چند نقاشي از اين کمپين موفق و ماندگار اشاره شده است.

fishinkblog-3188-guido-daniele-1

2-Folgers Coffe

در نيويورک آژانس  تبليغاتي Saatchi & Saatchi    براي شرکت Folgers Coffe يک کمپين عالي ايجاد کرد که بسيار تعجب آور و جذاب بود.در اين تبليغ آن ها از دريچه هاي تهويه هواي مترو و خط لوله شهري استفاده کردند که استيکر سه بعدي با طراحي دگرگون از يک فنجان قهوه روي اين دريچه ها نصب شده بود و از سوراخ هاي اين دريچه ها بخارهايي بيرون مي آمد گويي که اين بخارها ناشي از داغي و گرماي قهوه است. جالب است بدانيد شعار اين برند قهوه داغ و تازه بدون انتظار بود که بسيار به احوال اين استيکر وتبليغ هماهنگ بود.

پي نوشت:پيشنهاد ويداوين براي اين کمپين اين است که ميتوانستند از يک اسانس معطر قهوه همراه اين بخار استفاده مي­شد که علاوه بر حس بينايي بينندگان حس بويايي آنها را نيز تحت تاثير قرار مي­داد.

coffee-419x650-jpg

3-نشنال جِئوگرافي

نشنال جئوگرافي براي تبليغ مستند (ساخته شده براي کشتن) به يک روش هوشمندانه و خلاق رو کرد که در قسمت درب هاي اتوبوس استيکري از يک  کوسه با طراحي دگرگون نصب شد. دراين تصوير يک کوسه درحال بلعيدن طعمه خود است که با باز شدن در ها و رفت وآمد مسافران اتوبوس گويي   مسافران  به داخل دهان کوسه مي­روند.

shark_bus-jpg

4-Papa John”s Pizza

يک تبليغ جذاب و خلاق براي مردم کشور پرو!

وقتي مردم از چشمي درب هاي منزلشان بيرون را نگاه ميکنند يک مردي را ميبينند که در حال تحويل دادن پيتزاست.پس از باز کردن در آن ها يک کارت را ميبينند که روي آن تصويري از يک مرد تحويل دهنده پيتزا قرار دارد که خيلي هوشمندانه روي چشمي در نصب شده اند.اين تبليغ با عنوان تبليغ سر زده آنقدر مورد توجه مردم و رسانه ها قرار گرفت که توانست  در همان سال برنده بهترين تبليغ در جشنواره جهاني کن شود.

cool-papa-johns-ad-jpg

5-Veja Magazine

Veja يک مجله خبري در برزيل است که عناويني اعم از سياست گرفته تا فرهنگ و هنر را پوشش مي­دهد و يکي از تاثير گذارترين رسانه هاي برزيل است. آنها براي تبليغ مجله خود بيلبوردي را طراحي کردند که يک کلمه با رنگ مشکي روي زمينه زرد بيلبورد نوشتند اما کلمه ديگري بصورت پنهان و با حفظ جنبه هاي کلمه قبلي اما با رنگ زرد (همرنگ زمينه بيلبورد) در داخل آن قرار دادند.قصد آنها از انجام اين کار اين بود که در پس هر خبر يا عنوان دو جنبه وجود دارد. (يعني شرح درست خبر از عنوان بر مهمتر است)

veja1-650x430-jpg

veja3-jpg

6-Duracell

خطاي ديد در حال چرخش (تصويري که به خاطر خطاي ديدش گويي در حال چرخش بنظر مي­رسد ) يکي از رايج­ترين و معروفترين خطاي ديد هاست که تعجبي هم ندارد از اين طرح در تبليغ هاي زيادي با روش هاي مختلف استفاده شده باشد.شرکت دوراسل تصميم گرفت تا براي تبليغ باطري هاي نيم قلم خود از اين طرح در بيلبوردي استفاده کند. با اين رويه که گويي باطري منبع چرخش و تامين کننده انرژي چرخش اين تصاوير است.

duracell-the-battery-powers-the-moving-wheels-2007-650x413-jpg

7-حرکت اتوبوس در مسير اشتباه

اگر در شهر آپلدون هلند رانندگي کرده باشيد مطمعنا اين اتوبوس مشهور را ديده ايد! اتوبوسي که در قسمت عقب آن تصويري وجود دارد که گويا در مسيري اشتباه قرار دارد و برعکس ماشين هاي ديگر درحال حرکت است بهمين خاطر ناظران اين اتوبوس هر لحظه نگران اين هستند که يک تصادف رخ دهد.

اين بيلبورد آنقدر طبيعي و خلاقانه طراحي شده است که در نگاه اول متوجه آن نميشويد که تنها يک تصوير است و عملا اتوبوس درجهت اشتباهي نيست از اين رو اين اتوبوس باعث تمرکز و حواس جمعي رانندگان و حتي يک شوخي جالب در خيابان ها شده بود.

جالب است بدانيد که اين آگهي براي يک شرکت بيمه با نام Central Beheer  بود که سرو صداي زيادي در جذب مشتري بپا کرد.

scarybusad-jpg

8-BMW

تبليغات پنهان بي ام و

بي ام و از تکنيک پس ديد پنهان در يکي از فيلم هاي تبليغاتي اش براي ترويج و ماندگاري در ذهن مردم استفاده کرد.براي انجام اين تبليغ يک صفحه نمايش تعبيه شده بود که در پشت اين صفحه لوگوي شرکت بي ام و براي چند ثانيه که فيلم در حال پخش بود توسط يک چراغ نور فلش مي زند.بعد از پايان فيلم وقتي بينندگان چشم هايشان را ميبندند و يا سالن تاريک ميشود نا خودآگاه نام و لوگوي شرکت بي ام و در ذهن و چشمان بينندگان ظاهر ميشوند.پيشنهاد ميکنم حتماويديو را در لینک زير ببينيد تا کاملا متوجه اين تبليغ عالي شويد!

http://www.aparat.com/v/dtmzw

منبع: آقاي خطاي ديد
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315