اخبار

تاریخ خبر: 1395/11/07
زمان خبر :11: 08
نوع خبر :خبر

b_News پنج نکته حیاتی درباره بازاریابی از آنتونی رابینز

arangfilm agency

به اين پرسش خوب فکر کنيد: از نظر مشتري تفاوت شما و رقيب تان دقيقا در چيست؟ اين پرسش اساسي ترين دغدغه هر مشتري است و پاسخش همان نقطه تمايز شما از رقباي تان است. هر چه تصوير بهتري از خودتان در اذهان عمومي به وجود آورده باشيد احتمال ثروت و سود بيشترتان خيلي بيشتر مي شود.

به گزارش دنياي تبليغات به نقل از مجله خلاقيت؛ حضور برنامه ريزي شده و به جاي رسانه هاي اجتماعي باعث مي شود خدمات رساني هاي تان به ثمر بنشينند و به شما اين اجازه را مي دهد که با مشتري هايتان در ارتباط مستقيم باشيد و تجارت تان را واقعا آنطور که بايد و شايد جهاني کنيد. در ادامه پنج نکته کليدي را مي خوانيد که در اين جهاني شدن بسيار مثمر ثمر خواهند بود.

 

۱- در دسترس باشيد
بايد وقتي مشتري به شما نياز دارد، آنقدر شما را در دسترس ببيند که هر لحظه از شما کمک بخواهد. در دنياي پويا و وابسته به اينترنت امروزي، بايد آنقدر به مشتري نزديک باشيد که به راحتي بتوانند اطلاعات لازم را از شما بگيرند. کمک بخواهند يا تجربيات شان را در فضاي حقيقي و مجازي به اشتراک بگذارند.

فقط روزي چند دقيقه زمان بگذاريد و رسانه هاي اينترنتي را به دقت بررسي کنيد يا کسي را براي اين کار استخدام کنيد و ببينيد که پس از چند روز اطلاعات بسيار مفيدي درباره خواسته هاي مشتريان قديمي و احتمالي تان به دست خواهيد آورد.

۲- سريع و دقيق پاسخ دهيد
امروز ديگر به لطف اينترنت و تکنولوژي هاي پيشرفته همه چيز فوري انجام مي شود. مشتري ها هم به فراخور همين شرايط دنبال عکس العمل هاي سريع هستند. حالا اين پاسخ سريع چه زماني ارزشمند است؟ وقتي پرسش مشتري را کامل و دقيق فهميده و تمام جوانب و نيازها را به دقت سنجيده باشيد. سال ها زمان گذاشته ايد تا خم و چم بازار و فضاي رقابت دست تان بيايد، حالا وقت آن رسيده که مشتري تان را درک کنيد و سعي کنيد زبان شان را بفهميد.

۳- اهداف شان را بشناسيد و کمک شان کنيد با درايت تصميم گيري کنند
رسانه هاي اجتماعي اين فرصت را براي شما فراهم مي کنند مستقيم با مشتري هايتان در ارتباط باشيد و نظرات و انتقادات شان را درباره کالا و خدمت تان بشنويد. در اين بازاريابي نزديک و مشورتي انگار داريد غيرمستقيم به مشتري هايتان مي فهمانيد که «ما به حرف تان گوش مي دهيم و دنبال پايه گذاري روابط طولاني مدت با شما مشتري هاي عزيزمان هستيم.»

وقتي واقعا نيازهاي مشتري تان را بفهميد مي توانيد با اقدامات هوشمندانه، خلاقانه و دلسوزانه کاري کنيد احساس راحتي کنند. حس کنند دوست شان داريد و مهم هستند.

۴- با مشتري هايتان تعامل داشته باشيد تا ارزش تان حفظ شود
فراموش نکنيد که بازاريابي فقط درباره کالا و خدمات ارائه شده نيست. در واقع طرف ديگر اين علم، مشتري است و شما در اين کار به نوعي با آنها شريک هستيد. اين روزها تجارت هاي موفق بسيار بيشتر از گذشته تعاملي و مشارکتي شده اند. روش درست معرفي کالا اين است که آن را مطابق سليقه مشتري توليد و ارائه کنيد، مطمئن باشيد راه هاي ديگر هيچ کدام جواب نمي دهند و اين روش جز با تعامل به نتيجه نمي رسد.

۵- قضيه را کمي هم شخصي کنيد
احتمالا روزهاي اول شروع کارتان را خوب به ياد داريد. چهره اولين مشتري واقعي هرگز از خاطر آدم نمي رود. حالا به اين موضوع فکر کنيد؛ آيا مشتري هاي فعلي تان هم به همان اندازه به يادماندني هستند يا خير؟ روابط شخصي تر به نوعي بر روابط روزمره ديگر برتري خاصي دارند. يک راهبرد بازاريابي موثر با کمک رسانه هاي اجتماعي به شما اين اجازه را مي دهد که با مشتري هايتان روابط صميمانه تري داشته باشيد.

اين روابط به آنها حس مهم بودن و به شما آگاهي بيشتري از خواسته هايشان مي دهد. در آن شرايط در موقعيتي قرار مي گيريد که مي توانيد سوال هايتان را از آنها بپرسيد. اطلاعات مهم جمع کنيد و بيش از پيش شريک انتقادات شان باشيد. کمي هم چاشني دلربايي مخصوص به خودتان را به نوشته هايتان اضافه کنيد تا مشتري هايتان تبديل شوند به طرفدارهاي پر و پا قرص خودتان و شرکت تان!


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315