اخبار

تاریخ خبر: 1395/11/06
زمان خبر :10: 03
نوع خبر :خبر

b_News 10 ترفند خلاقانه در بازاریابی و تبلیغات

arangfilm agency

در واقع، يک نوآوري در اين زمينه، استفاده از تصاوير در تونل هاي مترو شانگهاي، نيويورک، توکيو، ميلان و ... است. امروزه " تونل تبليغات" در بيشتر شهرهاي بزرگ دنيا کاربرد دارد. در اين صورت، تصاوير در امتداد هم روي ديوار تونل نصب مي شوند. سرعت قطار و گذشتن از کنار آنها احساس تماشاي فيلم را القا مي کند و توجه مخاطب را به کالاي معرفي شده معطوف مي سازد.

بازاريابي را بي شک بايد يکي از مهم ترين اصول تجارت موفق و پويا دانست که کارشناسان همواره در جستجوي روش هاي نوين وکارآمد هستند. امروزه شرکت هاي تجاري معتبر در سراسر دنيا با ايجاد نوآوري و شيوه هاي خلاقانه سعي در جذب مشتري و پيروزي در بازار رقابت هستند. اين اصول حرفه اي و مؤثر قطعا مي تواند افق هاي روشني براي شرکت ها خلق کند.


1.صفحات نمايشگر جذاب و پويا

امروزه استفاده از آگهي جذاب که نوعي ارتباط دوطرفه را با مشتريان برقرار مي کند رو به افزايش است. از جمله اين موارد مي توان به ويدئوهاي تبليغاتي در اتوبوس، نمايشگرهاي بزرگ ديواري و... اشاره کرد. در اين صورت آگهي دهندگان نگاه مشتري را به محصولات و خدمات خود جذب مي کنند. ويدئوهاي تبليغاتي با قابليت برقراري ارتباط با مخاطب يکي از مؤثرترين روش هاي  بازاريابي مدرن محسوب مي شوند.

در ژاپن، فروشگاهي شيشه اي در ايستگاه هاي مترو طراحي شده است که مشتريان مي توانند تصوير اجناس مورد نياز خود را با تلفن همراه اسکن کنند. سپس محصول مورد نظر مستقيما درب منزل تحويل داده مي شود.

ميزها و توتم هاي تبليغاتي مدرن نيز اين قابليت را دارند که مانند يک گوشي پيشرفته بزرگ امکانات در اختيار مخاطبان قرار دهند. امروزه اين اپليکيشن ها در جنبه هاي مختلف مانند رستوران ها، مراکز توريستي، کارکردهاي تبليغاتي و بازاريابي و... کاربرد دارند.


2.اطمينان مشتري از دريافت حمايت هاي مکتوب

خلاقيت در بازاريابي تنها به خدمات تلفني خلاصه نمي شود بلکه بايد به طور مکتوب نيز اطمينان خاطر مشتري را جلب کند. در واقع، برگه هاي کاغذ مي توانند باعث برقراري ارتباط مجدد و اطلاعات جديد شوند. علاوه بر کاغذهايي با رنگ هاي متنوع و جنس کم و بيش محکم، مديران چاپخانه ها نيز مي توانند خدمات خود را طوري برجسته نشان دهند که مخاطب علاوه بر ديدن، آنها را به  خوبي احساس  و لمس کند.

مدت طولاني است که در زمينه چاپ تکنيک هايي ايجاد شده که مي تواند حمايت آگهي دهنده را به مخاطب القا کند. نقش انداختن روي طرح، رنگ جلاهاي برجسته ساز، کاغذهاي جديد، لايه هاي مات يا براق، طلاکاري و... از جمله اين روش ها محسوب مي شوند.


3.استفاده از عطر در بازاريابي

همان طور که به خوبي مي دانيد، بازاريابي به کمک همه حواس نياز دارد. علاوه بر بينايي و لامسه، حس بويايي نيز تاثير گذار خواهد بود که برندهاي تجاري اين نکته را کاملا مدنظر دارند.

در واقع، رايحه ها هميشه خاطرات را براي ما تداعي مي کنند مانند بوي شيريني مادربزرگ يا عطر گل هاي کنار رودخانه در تعطيلات.

از همين رو بازگشت به يک مغازه و يادآوري خاطرات خوش گذشته، فروشندگان را بر آن داشته تا همواره از رايحه اي خوش متناسب با اجناس خود استفاده نمايند. عطرها هميشه عنصري ويژه براي يک برند هستند و به نوعي مي توانند هويت آن کالا را معرفي کنند.

استفاده از عطر در زمينه تجارت مي تواند انگيزه خريد را تحريک کند. زمينه هاي مختلف صنايع غذايي، مد، آرايشگاه، هتل داري و... از اين تکنيک بهره برده اند.

استفاده از همه روش هاي حسي ( تصاوير زيبا، لمس جذاب آگهي ها و رايحه هاي دلنشين) جذب مشتري به انتخاب کالا را افزايش مي دهد. استفاده از اين خلاقيت هاي نوين، بازاريابي را حرفه اي هوشمندانه و علمي مي سازد که امروزه به آن " نورومارکتينگ"  يا بازاريابي حسي اطلاق مي شود. به اين ترتيب به ضمير ناخودآگاه مشتريان با تحريک از طريق تصوير، بو يا لمس کردن پاسخ داده مي شود.


4.شبکه هاي اجتماعي

شبکه هاي اجتماعي جز اجتناب ناپذير در زمينه موفقيت معرفي يک برند يا شرکت تجاري هستند. در واقع، ناديده گرفتن وجود و اهميت شبکه هاي اجتماعي در عصر ديجيتال امروز براي هر شرکتي که خواستار ديده شدن در دنياي تجارت است، بسيار تاسف بار و دور از انتظار خواهد بود.

امرزه اين شبکه ها متنوع هستند و شرکت ها بايد انتخاب صحيحي داشته باشند تا تصور جدي و مطلوبي از شرکت انتقال يابد. فيس بوک و توييتر معروف ترين اين شبکه هاي اجتماعي هستند و بيشترين طرفداران را دارند.

شبکه هاي اجتماعي به افراد اجازه مي دهند تا علائق و عقيده هاي خود را در هر زمينه به ديگران معرفي کنند. در صورت رضايت از يک محصول يا کيفيت خدمات، کاربران حتما درباره شرکت و راه هاي ارتباط با آن مطالبي را انتشار مي دهند.  به اين ترتيب اگر نارضايتي نيز وجود داشته باشند مسئولان شرکت مي توانند در اين باره با آنها تبادل نظر داشته و علت مشکل را برطرف کنند. اگر پاسخگويي با ظرافت و دقت باشد، قطعا روش اصلاح مؤثري است که مي تواند ارتباطات را تقويت کند.

افزايش شناخت و ديده شدن يک شرکت تجاري در بازار، تماس با بازارياب هاي جديد، امتحان، انتشار و تبليغ يک محصول جديد، تبادل نظر با مشتريان و بازاريابان، کسب اعتماد و روابط صادقانه با مشتريان و در نهايت بررسي سطح معروفيت شرکت از ديگر مزاياي شبکه هاي اجتماعي در اين زمينه است.

براي کنترل وجهه کمي و پذيرش محصولات وخدمات توسط مشتريان و بازاريابان، حتما لازم است تا با متخصصاني در زمينه اينترنت و دنياي وب مشورت شود.


5.انيميشن در تونل هاي مترو

تا پيش از اين تصور مي شد که تبليغات بايد در هر جايي استفاده شود اما اين يک اشتباه است.  در واقع، يک نوآوري در اين زمينه، استفاده از تصاوير در تونل هاي مترو شانگهاي، نيويورک، توکيو، ميلان و ... است. امروزه " تونل تبليغات" در بيشتر شهرهاي بزرگ دنيا کاربرد دارد. در اين صورت، تصاوير در امتداد هم روي ديوار تونل نصب مي شوند. سرعت قطار و گذشتن از کنار آنها احساس تماشاي فيلم را القا مي کند و توجه مخاطب را به کالاي معرفي شده معطوف مي سازد.

بازنشر : topp.ir


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315