اخبار

تاریخ خبر: 1395/10/28
زمان خبر :09: 49
نوع خبر :خبر

b_News بیست ویژگی یک رهبر موفق (قسمت دوم)

arangfilm agency

 

در بخش اول اين مطلب در مورد ۱۰ ويژگي رهبران موفق صحبت کرديم؛ حال در اين بخش به ديگر ويژگي هاي يک رهبر موفق اشاره خواهيم کرد:

۱۱- گرته برداري کردن

درست است که تقليد کردن منجر به چاپلوسي مي شود ولي در زمينه رهبري اوضاع فرق مي کند؛ همه رهبران بزرگي که مي شناسم، کارهاي موثقي انجام مي دهند، از ديگران ياد مي گيرند، داستان زندگي ديگران را مطالعه مي کنند، در ميانه مسير از آنان مهارت مي آموزند؛ اما در اين مسير صداي اصيل خود، نظرات و مهمتر از همه تصميم گيري اصيل خود را از دست نمي دهند.

-جرمي بلوم، بنيان گذار و مديرعامل، Integrate
 

۱۲- باز بودن ذهن

يکي از بزرگترين افسانه ها اين است که رهبران کسب و کار ديد خوبي دارند و يکدنده و سرسخت به هدف خود مي چسبند، حرف بي خودي است. حقيقت اين است که رهبران بايد ذهن و ديد بازي داشته باشند و انعطاف پذير باشند؛ و در صورت لزوم ديد و برنامه خود را اصلاح کنند. هنگام راه اندازي استارت آپ ها اهداف ثابت نيستند و خيلي به برنامه ريزي توجه مي شود حال آنکه بايد به دنبال ساخت و تقويت روابط خود باشيد.

-ديموند جان؛ مدير عامل، FUBU
 

۱۳- قاطعيت

در دبيرستان، براي درآوردن پول اضافه حاظر بودم مسابقه بسکتبال داوري کنم، مربي داوري من مي گفت : تصميمت را سريع بگير، بلند اعلام کن و به عقب نگاه نکن! در برخي موقعيت ها، يک تصميم اشتباه اما قاطع به نتيجه بلندمدت خوبي منتهي مي شود اما يک تصميم درست ولي سست و آبکي خيلي نتيجه خوبي نمي دهد.

-اسکات هافمن؛ مالک Folio Literary Management
 

۱۴-شخصيت داشتن

هر کدام از ما يک اثر خاص در اين جهان ايجاد مي کنيم و همه ما مي توانيم وقتي کسي واقعي نيست (تظاهر مي کند) حس کنيم. هر چه بيشتر روي ارتباطات اصيل و واقعي با افراد تمرکز کني و به روش هاي کمک کردن به آنها فکر کني؛ و فقط به دنبال کمک گرفتن از آنها نباشي؛ با شخصيت تر و دوست داشتني تر به نظر مي رسي.  اين ها براي يک رهبر عالي لازم نيست اما شما را به يک رهبر قابل احترام تبديل ميکند که در کسب و کار شما تغيير زيادي ايجاد ميکند.

-لويس هويس، نويسنده برتر نيويورک تايمز
 

۱۵-توانمندسازي

خيلي از فلسفه هاي رهبري من از دوران ورزشي ام ايجاد شده است. بهترين تيم هاي من لزوما  بهترين استعدادها را نداشتند بلکه هم تيمي هايي داشتند که ترکيب مناسبي از توانايي ها، قدرت ها و اعتماد مشترک را داشتند. براي ساختن يک تيم با دستاورد عالي، شما بايد مسئوليت ها و اختيارات را به ديگران تفويض کنيد. دادن مسئوليت به ديگران کار راحتي نيست، شايد حتي از انجام دادن کار توسط خودتان سخت تر باشد، ولي با انتخاب صحيح پروژه و حمايت مناسب، مي توان از تفويض قدرت به قدرت بيشتر رسيد. با اين کار مي توانيد توانايي هاي مردم را کشف کنيد و بهترين نتيجه را از آنها بگيريد.

-شاون پاپاس؛ نايب رييس اول، Beachbody LIVE
 

۱۶-مثبت بودن

به منظور رسيدن به بزرگي، بايد فرهنگ مثبت بودن داشته باشيد. بالا و پايين هاي زيادي وجود دارد، اما غلبه مثبت انديشي  کمپاني شما را به جلو خواهد برد. اما به هوش باشيد: نياز به شجاعت بيشتري وجود دارد. بايد واقعا باور داشته باشيد که مي توانيد غيرممکن را ممکن کنيد.

-جان هريس، مديرعامل، Mekanism

مثبت انديشي رهبر رهبري

۱۷- بخشندگي

هميشه هدف من اين بوده است که خودم بهترين خودم را عرضه کنم، همه به عنوان- يک خود واحد- پيشرفت مي کنيم وقتي که من به ديگران کمک کنم و آنها را بسازم.

-کريستفور پريلي، مديرعامل، Pixel Mobb

 

۱۸-پايداري

يک رهبر بزرگ به من گفت، پايداري مقاومت را شکست مي دهد. بعد از کار کردن در فيسبوک، اينتل و مايکروسافت شروع کردن کسب و کار خودم، درس هاي بزرگي گرفتم: همه دستاوردهاي بزرگ زمان مي برند؛ و شما بايد فارغ از شرايط پايداري و پافشاري به خرج دهيد. رهبران بزرگ اين گونه متمايز مي شوند: تمايل به ادامه دادن وقتي ديگران مي خواهند دست بکشند.

-نوا کيگن- مدير شرکت appsumo

 

۱۹-ارتباطات

اگر مردم از انتظارات شما آگاه نباشند و متوجه منظور شما نشوند اين تقصير شماست که نتوانستيد منظور خود را به آنها برسانيد. افرادي که من با آنها کار مي کنم مدام در ارتباط هستند. ارتباطات يک عمل تعادلي است، شما شايد يک نياز يا خواسته داشته باشيد اما بايد طوري عمل کنيد که در حال تعامل و همکاري به نظر برسيد. ما هميشه مي خواهيم که مردم ايده ها و نظراتشان را به ما بگويند، به همين دليل است که اين افراد با استعداد براي ما کار مي کنند.

-کيم کرلانيک راسن؛ شريک اجرايي شرکت TAO Group

۲۰-جوابگو بودن

خيلي راحت است که ديگران را مقصر بدانيم و خودمان مسئوليت را بر عهده نگيريم. اما اگر مي خواهيد درستش را بدانيد از کارشناس مالي لري رابينز ياد بگيريد، او يک نامه خاظعانه خطاب به سرمايه گذاران خود در مورد قضاوت اشتباهش نوشت که باعث ضرر او شده بود. او سپس يک نهاد مالي بدون هزينه هاي مديريت و اجرايي ساخت (چنين چيزي در جهان مالي مرسوم نيست) . اين يعني شخصيت اين يعني مسئوليت پذيري. اين تنها مسئوليت پذيري نيست بلکه يک گام جلوتر است، به منظور انجام کار درست و اصلاح اشتباهات.

-ساندرا کارون، نايب رييس M&C Saatchi Sport & Entertainment

ترجمه و تلخيص از: Entrepreneur.com

باز نشر :دانشکده مديريت دانشگاه تهران
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315