اخبار

تاریخ خبر: 1395/10/27
زمان خبر :10: 42
نوع خبر :خبر

b_News بیست ویژگی یک رهبر موفق (قسمت اول)

arangfilm agency

دانشکده مديريت دانشگاه تهران؛ بيست ويژگي يک رهبر موفق

چه چيزي يک رهبر خوب را از يک رهبر معمولي متمايز مي کند؟ صلابت، تيزهوشي، رابطه خوب؟ براي يافتن پاسخ ما به دنبال نظرات برخي از رهبران موفق و توانمند ميرويم و نظرات آنها را جويا مي شويم. (در قسمت اول اين مطلب به ۱۰ ويژگي اول اشاره مي شود.)


۱-تمرکز

براي عالي عمل کردن در زمينه رهبري نمي توانيد بر موارد جزئي تمرکز زيادي به خرج دهيد، بايد نسبت به رقبايتان تمرکز بيشتري بر امور مهم داشته باشيد و ذهنتان پراکنده نباشد. بايد توجه کنيد که امور مهم و حياتي را انجام دهيد و غفلت انتخابي داشته باشيد وگرنه به زودي امور ساده شما را از پا درمياورد.

-تيم فريس مجري برنامه The Tim Ferriss Show


۲-اعتماد

يک رهبر اعتماد و پيروي کردن را با داشتن يک ديد مناسب و نشان دادن همراهي و همدلي و حمايت در زيردستان خود القا و ايجاد مي کند. يک رهبر خوب بايد غرور و صلابت لازم را داشته باشد و در مواقعي ابراز وجود کند اما در مواقع لازم مهرباني و بخشندگي را نيز نشان دهد، اين دو با هم کامل مي شوند.

-بري رافرتي مديرعامل Ketchum North America


۳-شفافيت

هرگز به دنبال “نقاب” نبودم. تنها راهي که براي ايجاد اعتماد در ميان همکارانم بلدم صد درصد شفاف و يکرو بودن است؛ گاهي نقص دارم اما هميشه نسبت به کارم هيجان و تمايل دارم. اين اتفاق باعث مي شود همواره کاملا حاضر و پيگير کارهايم باشم.

-کري پاتس مدير روابط عمومي شرکت ESPN

شفافيت رهبر رهبري

۴-درستي و صداقت

کارمندان ما انعکاسي از ارزش هايي هستند که ما به عنوان مدير ارائه مي دهيم. اگر به جاي کار درست کردن تنها نقش بازي کنيم که در حال کار درست هستيم کيفيت خود را از دست خواهيم داد و استعدادهايمان شکوفا نخواهند شد. اگر بخواهيد در همه تعاملات تان صادق باشيد اين به کل کسب و کار و فرهنگتان تسري خواهد يافت.

-گانار لاوليس مديرعامل و موسسThrive Market
 

۵-الهام بخشي

مردم هميشه مي گويند من يک مرد خودساخته هستم؛ اما اين درست نيست. رهبران خودساخته نيستند، هدايت شده اند. من با دست خالي و فقط با يک کيف ورزشي به آمريکا آمدم اما نمي توانم بگويم دست خالي بودم، ديگران برايم نصايح عالي و انگيزه فراهم کرده بودند و من با باورها و انگيزش دروني خودم تقويت شده بودم. من قدرت انگيزه دادن را مي دانم و به همين دليل اگر کسي بتواند روي شانه هايم بايستند تا به رشد برسد من واقعا مايل به کمک کردن هستم.

-آرنولد شوارزنگر فرماندار سابق کاليفرنيا و اسطوره پروش اندام
 

۶-شور و اشتياق

“شما بايد عاشق کارتان باشيد، اگر بخواهيد واقعا در کاري موفق باشيد بايد کاملا در آن غرق شويد و بگذاريد آن کاملا شما را تحت سلطه خود درآورد. در اين حال فرقي نمي کند چقدر موفق باشيد، در هر حال دوست داريد کار بزرگتري انجام دهيد و نتيجه بهتري بگيريد. موفق مي شويد چون اين کاري نيست که بايد انجام دهيد، بلکه اين روش زندگي شماست”

-جو پرز موسس شرکت Tastemade
 

۷-نوآوري

در هر سامانه اي با منابع محدود و رشد نامحدود جمعيت -مثل کسب و کار شما يا کل بشريت- نوآوري نه تنها براي موفقيت لازم است بلکه براي بقا ضروري است. نوآوران رهبران ما هستند. نمي توان آن دو را از هم جدا کرد. چه با فناوري باشد و چه با سازماندهي، نوآوري تنها اميد ما براي رفع مشکلات است.

-آبري مارکوس موسس شرکت Onnit
 

۸-صبر

صبر شجاعتي است که تعهد شما به هدفتان را مي سنجد. مسير رسيدن به بزرگي عموما سخت است، ولي رهبران خوب مي دانند کي رها کنند و کي صبر کنند. مسائل زيادي بايد روبه راه شوند تا کار شما شکل بگيرد؛ بازار بيروني، رقابت، تامين مالي، تقاضاي مشتري و شانس؛ و اگر بينش و ديد شما به اندازه کافي مستحکم باشيد صدها دليل براي موفق شدن خود پيدا خواهيد کرد.

-دن برايان مدير اجرايي شرکت WhipClip

صبر

۹-تحمل درد

گريزي وجود ندارد؛ هميشه شما خود را در موقعيت هايي واقعا افتضاح خواهيد ديد؛ به خاطر اشتباهات مهلک خودتان، شکست هاي غيرمترقبه يا رقبا؛ تحمل درد يعني قبول کردن و منتظر اين مسائل بودن، تا احساسي عمل نکنيد، نشکنيد و مسائل را از اين بدتر نکنيد. ذهنتان را آماده کنيد، بدترين شرايط را در نظر بگيريد، و پاسخ هاي غريضي خود را اصلاح کنيد تا از شرايط بد، شرايط مهلک و بحراني نسازيد.

-رايان هاليدي مدير بازاريابي American Apparel
 

۱۰-عددشناسي

درک اعداد پنهان مهمترين کاري بود که من در کسب و کارم انجام دادم. شرکت ما يک سرويس مبتني بر اشتراک دارد و مهمترين چالش ما کاهش نرخ از دست دادن مشتريان بود. ما توانستيم با کاهش نرخ از دست دادن مشتريان از ۶ به ۴ درصد ميزان ارزش عمر مشتري را ۵۰ درصد ارتقا دهيم. اگر به درستي داده هاي خود را آناليز نمي کرديم نمي توانستيم روي اين معيار تمرکز کنيم و آن را کشف کرده و بهبود دهيم.

-سول اورول، موسس Examine.com
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315