اخبار

تاریخ خبر: 1395/10/26
زمان خبر :10: 00
نوع خبر :خبر

b_News هشت مرحله ساخت برند شخصی

arangfilm agency

دانشکده مديريت دانشگاه تهران؛ هشت مرحله ساخت برند شخصي

چه بخواهيد چه نخواهيد شما در کسب و کارتان يک شهرت داريد و اين شهرت امروزه به فضاي آنلاين نيز گسترش پيدا کرده است. حال اين به شما بر مي گردد که چطور اين شهرت را مديريت کنيد. افرادي که به اين مقوله اهميت کافي مي دهند مي توانند از شبکه هاي اجتماعي براي گسترش و توسعه کسب و کار خود استفاده کنند و به افرادي با نفوذ در زمينه کاري خود تبديل شوند.

امروزه کاربران از حجم بالاي تلاش هاي بازاريابي خسته و زده شده اند و به بسياري از مدل هاي بازاريابي قديمي ديگر واکنشي نشان نمي دهند. تحقيقات بيان مي کند که امروزه مردم بيش از پيش تحت تاثير افراد قرار مي گيرند تا اين که تحت تاثير سازمان ها و برنامه هاي تبليغاتي آنها باشند.

امروزه اهميت برند شخصي و شهرت مناسب در فضاي آنلاين بيش از پيش آشکار شده است. در مطلب زير ۸ گام و مرحله ساخت برند شخصي را از نظر خواهيم گذراند:


۱-تصميم بگيريد مي خواهيد چه چيزي بسازيد:

داشتن يک هدف براي تلاش در حوزه برند شخصي واقعا ضروري است؛ اگر هدفي نداشته باشيد تمام زمان صرف شده شما فقط وقت گذراني و تفريح در اينترنت است. از خودتان بپرسيد که دوست داريد چطور به نظر برسيد و چطور درک شويد؟ چند هدف انتخاب کنيد و برند شخصي خود را در راستايي جهت گيري کنيد که آنها را به بهترين نحو ايجاد کند.


۲-وضعيت فعلي خود را بررسي کنيد:

درک اين که هم اکنون چطور توسط دوستان، همکاران و افراد حاضر در فضاي آنلاين درک و شناخته مي شويد به شما يک ديدگاه واقعي در مورد برند شخصي شما و اينکه براي بهبود آن چه بايد بکنيد خواهد داد. نامتان در گوگل يا ديگر شبکه هاي اجتماعي حرفه اي تايپ کنيد؛ چه پيدا کرديد؟

آيا اين اطلاعات مثبت است يا نه؟ شايد اصلا پيدا نشويد! نام شما در ميان هم رده ها و همکاران‌تان و در ميان فعالان اين حوزه کجا قرار دارد؟ آيا اصلا شناخته مي شويد؟ اگر الان با جستجوي نام و حرفه خود در صفحات اول گوگل قرار نداريد وقت تلاش کردن است! بايد شهرت و اعتبار مناسبي دست و پا کنيد و به صفحات اول گوگل نزديک شويد.


۳-يک پايگاه مرکزي داشته باشيد:

بايد يک صفحه يا پايگاه اينترنتي مرکزي داشته باشيد؛ مي توانيد از يک وبسايت يا يک صفحه در شبکه هاي اجتماعي استفاده کنيد. حال بايد با برنامه ها و ترفندهايي از شبکه هاي اجتماعي استفاده کنيد تا مخاطب و ترافيک به سمت سايت خود ارسال کنيد.


۴-برند خود را بسازيد:

زماني را صرف کنيد تا صفحه هاي شما در شبکه هاي اجتماعي با اهداف برندينگ شما هم خواني داشته باشند. از عکس هاي پرمحتوا و قوي استفاده کنيد که به شما در گفتن داستان و رساندن پيامتان کمک کنند. در اين بخش از کمک متخصصان حتما استفاده کنيد. حرفه اي ها مي توانند به شما بگويند چطور يک هويت قوي و محکم در شبکه هاي اجتماعي براي خود بسازيد؛ در همين حال مي توانيد از کمک متخصصان براي نوشتن يک رزومه متفاوت و قوي استفاده کنيد.

 برند شخصي

 

۵-شروع به ساختن شبکه کنيد:

پيش از ساخت محتوا شما نياز به داشتن مخاطب داريد؛ وگرنه شما در حال صحبت با خودتان خواهيد بود. به گروه هاي فعال در صنعت خود بپيونديد و در آنها فعاليت کنيد. کساني که در حوزه شما نفوذ خوبي دارند را شناسايي کنيد و با آنها شبکه بسازيد. محتواي ايجادي آنها را مطالعه و بازنشر کنيد.

به اشتراک گذاشتن محتواي مفيد و مقبول، توجه افراد با نفوذ را به شما جلب خواهد کرد و براي شما و جايگاه شما در شبکه ارزش و اعتبار زيادي به ارمغان خواهد آورد و شما به عنوان منبعي براي اطلاعات ارزشمند و در دسترس شناخته خواهيد شد.

براي ارتباط با اجتماعتان از شبکه هاي اجتماعي استفاده کنيد. بسياري از کامنت گذاشتن زير پست هاي ديگران شروع به ساخت شبکه و جامعه حرفه اي کرده اند. البته بايد همواره نظرات ارزشمند و مفيدي ارائه دهيد؛ حال اگر شروع به نشر محتوا کنيد مي توانيد مخاطب قابل توجهي داشته باشيد.


۶-به صورت فعال به اخبار حوزه خود گوش دهيد:

يک توصيه اساسي و مفيد براي فعالان عرصه توليد محتوا اين است که به همه اخبار و اطلاعات حوزه خود گوش دهيد و آماده باشيد در صورت رخ داد هر اتفاق بتوانيد محتوا و نقطه نظر تخصصي خود را ارائه دهيد. قبل از نوشتن در يک بلاگ، صد بلاگ ديگر را بخوانيد.


۷-داستان سرايي را شروع کنيد:

امروزه روش هاي مختلفي براي گفتن داستان تان و کسب مخاطب در فضاي آنلاين و شبکه هاي اجتماعي وجود دارد. مي توانيد از ويدئو و ويدئوهاي لايو استفاده کنيد؛ بلاگ نويسي کنيد، تصوير به اشتراک بگذاريد يا در قالب داستان و کتاب هاي الکترونيکي داستان خود را به اشتراک بگذاريد. با مخاطبان تان در مورد آنچه که مي دانيد و آنچه که مي توانند از موفقيت هاي شما ياد بگيرند صحبت کنيد. به هر حال از صحبت در مورد چالش ها و مشکلات و حتي شکست هايتان ابايي نداشته باشيد. به نظر مي رسد وقتي در مورد چالش هاي خود صحبت مي کنيد باورپذيرتر مي شويد و مخاطبتان بيشتر هم مي شود.


۸-آماده باشيد که سخت کار کنيد و به راحتي پا پس نکشيد:

خيلي از افرادي که با يک مورد قوي از برند شخصي رو به رو مي شوند هيجان زده مي شوند و علاقه پيدا مي کنند که وارد اين عرصه شوند اما وقتي به سرعت نتيجه مورد نظر خود را نمي گيرند سريع غيب مي شوند و دست از کار مي کشند! گاهي اوقات پس از چند ماه دوباره وارد مي شوند و اين تلاش هم خيلي سريع بي نتيجه مي ماند.

اکثر افرادي که با استفاده از برند شخصي خود در کسب و کارشان بهبود و پيشرفت قابل توجهي حاصل کرده اند در اين کار بسيار مصرند و در تلاش هاي خود پايداري نشان مي دهند.

دقت کنيد که برند سازي شخصي کاري زمان بر است و در ابتدا احتمالا نتايج چندان دوست داشتني نباشند اما دست از کار برنداريد، به زودي نتيجه خوبي به دست خواهيد آورد.

ترجمه و تلخيص از: INC.com

 
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط
arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315