اخبار

تاریخ خبر: 1395/10/24
زمان خبر :11: 45
نوع خبر :خبر

b_News برنامه شهر لیسبون برای کمک به کارآفرینان کوچک

arangfilm agency

قلعه سن ژرژ در قلب ليسبون هر سال بيش از يک ميليون و ۵۰۰ هزار بازديدکننده دارد. تياگو ريبيرو جلوي اين قلعه، روي يک موتورسيکلت سه چرخه يکي از خوراکيهاي مخصوص پرتغال را که کنسرو ماهي شمال اين کشور است، در بسته بنديهاي زيبا و خاص مي فروشد. وي مي گويد: «ايده ما اين بود که مارکي با بسته بندي خيلي نو و جالب ايجاد کنيم که در داخل آن محصولي با کيفيت بالا از ماهي هاي شمال پرتغال را قرار دهيم. مي خواستيم براي ساخت کنسرو ماهي همان روشي را بکار بريم که پدربزرگهايمان در سال ۱۹۱۱ ميلادي استفاده مي کردند.»

تياگو، يکي از بنيانگذاران شرکت ميس کان و اولين کارآفريني است که از برنامه شهر ليسبون براي کمک به کارآفرينان کوچک بهره برده است. اين برنامه در پايتخت پرتغال توسط شوراي شهر ليسبون اجرا مي شود و تاکنون نتايج خيلي خوبي داشته است.

ماريبل رودريگز فرريا، مسئول اين برنامه مي گويد: «در عرض دو سال و نيم توانستيم ۷۰ شرکت تجاري در ليسيبون داير کنيم و بيش از ۶۰ شغل جديد هم ايجاد کرديم.»

شرکت “ميس کان” با کمک اين برنامه به اعتبارات خُرد معادل ۲۰ هزار يورو با بهره بانکي خيلي پايين دسترسي داشته و با آن توانسته اين موتور سيکلت سه چرخه و اولين سهام را بخرد. علاوه بر کمکهاي مالي، تياگو و دو همکارش مارتا و باربارا توانسته اند از راهنمايي ها و مانيتورينگ مسئولان برنامه شهر ليسبون هم برخوردار شوند.

وي مي گويدِ: «هيچوقت احساس تنهايي نکرديم مثلا زمانيکه طرح کسب و کار را آماده کرديم، مي دانستيم که هر وقت سوالي داشته باشيم مي توانيم با مسئولان برنامه تماس بگيريم و هميشه آنطرف خط کسي بود که به ما جواب بدهد. اينها به ما دلگرمي داد.»

شرکت تياگو امسال جزء کانديداهاي دريافت جايزه اول صنايع خلاق در پرتقال است، چند نمايندگي فروش در اروپا دارد. علاوه براينها اين شرکت سايتي هم براي سفارش اينترنتي محصولش براه انداخته است.

يکي از نکات جالب برنامه شهر ليسبون اين است که اين برنامه به کارآفرينان کمک مي کند در همان محلي که مي خواهند کارشان را شروع کنند. اين برنامه سه مرکز رشد (انکوباتور) براي حمايت از کارآفرينان در ليسبون و همچنين يک آزمايشگاه (Fab Lab) ساخت و توليد در ليسبون دارد که کارآفرينان مي توانند در آنجا نمونه هاي اوليه توليداتشان را بسازند و طرح شان را به اجرا در بياورند.

برنامه ليسبون براي کارآفرينان کوچک يکي از نامزدهاي نهايي دريافت جايزه ترويج کارآفريني در اروپا است. اين جايزه از سال ۲۰۰۶ سوي کميمسيون اروپا در سطح ملي، منطقه اي و محلي به برنامه هايي تعلق مي گيرد که براي توسعه کارآفريني و شرکتهاي تجاري کوچک تلاش مي کنند. از ۹ سال پيش تاکنون حدود ۳۰۰۰ پروژه که توانسته اند هزاران شغل و شرکت تجاري جديد ايجاد کنند، در اين رقابت شرکت کرده اند. اين برنامه رايگان است و همه مي توانند از آن استفاده کنند.

منبع : euronews


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315