اخبار

تاریخ خبر: 1395/10/18
زمان خبر :11: 33
نوع خبر :خبر

b_News ده اشتباه بزرگ شما در ساخت وبسایت

arangfilm agency

 

دانشکده مديريت دانشگاه تهران؛ ده اشتباه بزرگ شما در ساخت وبسايت

ديگر داشتن وبسايت براي کسب و کار شما يک امتياز مثبت نيست بلکه يک ضرورت است؛ حتي اگر کسب و کار شما اصلا آنلاين و وابسته به فضاي اينترنت هم نباشد بايد يک وبسايت خوب و مرتب داشته باشيد. اما صرف اين که براي ساختن وبسايت هزينه کرده ايد به اين معنا نيست که وبسايت شما براي ارتباط با مشتريان مناسب است و باعث افزايش فروش شما شود. گرچه دلايل زيادي براي عدم موفقيت وبسايت ها هست اما مي توان اين ۱۰ دليل را به عنوان مهمترين ها برشمرد:


۱- با موبايل تعامل خوبي ندارد

ديگر نبايد از شنيدن اين خبر شگفت زده شويم که براي اولين بار استفاده از اينترنت توسط موبايل و تبلت از کامپيوتر شخصي پيشي گرفت. با ادامه رشد انقلاب موبايلي و اين روند موبايلي و ديجيتالي شدن ادامه خواهد يافت. به بيان ديگر استفاده از اينترنت در حال فاصله گرفتن از کامپيوترهاي روميزي و در حال انتقال به سمت موبايل ها و ديگر وسايل قابل حمل است. و اين يعني وبسايت شما بايد براي استفاده توسط کاربران موبايل بهينه و مناسب باشد.

متاسفانه هنوز تعداد زيادي از وبسايت ها براي کار با موبايل مناسب نيستند. گوگل براي وبسايت هايي که با موبايل خوب کار نمي کنند جريمه در نظر مي گيرد؛ ميزان تعامل و مکالمات در اين وبسايت ها کم مي شود و تجربه کاربري بدي را به مشتري مي دهند.

به منظور تضمين اينکه وبسايت شما به خوبي با موبايل کار مي کند حتما از طراحي هاي تعاملي و دوطرفه استفاده کنيد. دکمه ها و کليدهاي بزرگي را استفاده کنيد و سعي کنيد طراحي تان را ساده و واضح نگه داريد و فراموش نکنيد که از ابزارهايي مثل Google’s Search Console Mobile Friendly Test  استفاده کنيد. (اين سرويس گوگل، وبسايت شما ار منظر تعامل خوب با موبايل ارزيابي مي کند.)


۲-اصلاحات تخصصي زيادي دارد

اين که در حوزه کاري خود متخصص هستيد و مي خواهيد دانش و تسلط خود را به نمايش بگذاريد خيلي هم خوب است اما چون مستقيما با ديگر متخصصان در اين صنعت صحبت نمي کنيد مخاطب معمولي متوجه اين حجم از اصطلاحات تخصصي و زبان پيچيده شما در وبسايت‌تان نخواهد شد. از اصلاحات فني پرهيز کنيد و از يک زبان روان و سليس استفاده کنيد تا مخاطب شما به راحتي متن شما را درک کند (اگر هم قصد داريد از اصطلاحات فني استفاده کنيد حتما آنها را خيلي صريح و راحت توضيح دهيد)


۳-محتوا ندارد

مخاطب شما مشکلي دارد يا مي خواهد در يک زمينه اطلاعات کسب کند. به اميد گرفتن کمک به وبسايت شما رو مي آورد و به همين دليل وبسايت شما بايد اطلاعات تازه و ارزشمندي را ارائه دهد که مشکلات و خواسته هاي مخاطبان را در زندگي واقعي پوشش مي دهد.

به ياد داشته باشيد که مخاطبان دقيقا در جست و جوي کسب و کار شما نبوده اند. بلکه به طور مثال وبسايت شما اطلاعات و مطالب خوبي براي کسب و کارهاي کوچک و فعالان مستقل ارائه مي دهد ممکن است نگاهي هم به راه حل و سرويس ارائه شده توسط شما بياندازند.

براي شروع، يک بلاگ راه اندازي کنيد و محتواي عالي ارائه دهيد. اين کار روي SEO   و برنامه هاي بازاريابي محتوايي شما نيز تاثير اساسي خواهد داشت.


۴- اطلاعات اساسي را پنهان ميکند

درکنار جستجو براي محتواي مفيد و موثر براي رفع مشکلشان ممکن است مخاطبان شما بخواهد براي استفاده از سرويس شما مستقيما با شما ارتباط برقرار کنند پس بايد بتوانند به راحتي به اين اطلاعات دست پيدا کنند:

آدرس شرکت شما؛ علي الخصوص اگر کسب و کار شما اينترنتي و حضوري است لينک موقعيت خود روي نقشه را هم قرار دهيد.
اطلاعات تماس: مخصوصا شماره تلفن و آدرس ايميل
 افزونه ها و لينک هاي شبکه هاي اجتماعي
 ساعات کار؛ قيمت ها و يک صفحه “درباره ما” را هم فراموش نکنيد.

شايد تعجب کنيد اگر بدانيد تعداد زيادي از کسب و کارها اين اطلاعات را در وبسايتشان قرار نداده اند و اگر مثل من باشيد ممکن است بنا به نگراني هاي منطقي و امنيتي از اين کسب و کارها فاصله بگيريد.
۵- خيلي کند بارگذاري مي شود  

مخاطبان انتظار دارند که وبسايت شما سريع لود شود. طبق بررسي ها، ۴۷ درصد از مشتريان انتظار دارند وبسايت در حداکثر ۲ ثانيه لود شود. و اين مطلب خيلي مهم است چون ۷۹ درصد خريداران اگر از تجربه وبسايت راضي نباشند عموما مجددا به اين سايت برنمي گردند و از آن خريد نخواهند کرد.

شما مي توانيد سرعت سايت خود را با استفاده از ابزارهايي مثل Pingdom  و GTmetrix بررسي کنيد. اين ابزارها به شما ديد خوبي در زمينه سرعت سايتتان مي دهند و همچنين براي افزايش سرعت سايت به شما نکات خوبي را ارائه خواهند داد.

۰۱c073e

۶-  درخواست براي اقدام واضح و مشخصي ندارد

نبايد کاري کنيد که مخاطب شما در بي اطلاعي بماند و خودش حدس بزند بايد در مرحله بعدي چکار کند و به کدام بخش برود. بايد با ساختن دکمه هايي که براي يک اقدام درخواست مي کنند يا ساختن لينک هاي متني واضح و بزرگ به آنها بگوييد براي مرحله بعدي بايد چکار کنند.

در اين لينک مي توانيد ۳۱ نمونه خوب را مشاهده کنيد. به طور مثال دراپ باکس يک دکمه بزرگ آّبي رنگ “رايگان ثبت نام کنيد” دارد که از کل صفحه متمايز ديده مي شود.

دقت کنيد که بدون اين دکمه ها و لينک ها مشتريان بالقوه شما ادامه نخواهند داد و به سرويس شما توجهي نخواهند کرد.


۷- وبسايت شما قديمي است

وبسايت هايي که به خوبي نگهداري مي شوند و يک طراحي مدرن دارند اعتبار و اعتماد قابل قبولي را به مشتري القا مي کنند. لازم نيست که حتما هر يک ماه يکبار سايتتان را به روز کنيد اما اگر از آخرين به روزرساني سايتتان زمان زيادي مي گذرد بايد هم اکنون وبسايت خود را مجددا طراحي کنيد.


۸- آزاردهنده و به هم ريخته است

شايد باورش سخت باشد اما هنوز هم کسب و کارهايي پيدا مي شوند که وقتي وارد سايت مي شويد يک موزيک يا يک ويدئو را به صورت خودکار پخش ميکنند. حتي از اين بدتر سايت هايي وجود دارند که پر از بنرهاي تبليغاتي هستند و متن هاي پررنگ و چشمک زن دارند! اين سايت ها فقط و فقط آزاردهنده هستند و صفحه را خيلي به هم ريخته نشان مي دهند.

در نظر داشته باشيد همان طور که پيش از اين گفتيم تعداد زيادي از کاربران شما روي موبايل وارد سايت شما مي شوند و به همين خاطر بايد صفحه وبسايت شما مرتب و جمع و جور باشد. اطلاعات را کم و خلاصه نشان دهيد و از ليست ها، تيترها و عنوان ها استفاده کنيد و با استفاده از عناصر گرافيکي زيبا اين اطلاعات را بخش بخش کنيد تا مخاطب بتواند بهتر اين اطلاعات را دريافت کند.


۹- صفحه پرداخت يا سبد خريد درست کار نمي کند.

اگر سايت شما خودش يک سبد خريد و صفحه پرداخت دارد اين مسئوليت و وظيفه شماست که حتما مدام اين دو را بررسي کنيد تا به درستي کار کنند. مشتري بعد از انجام پرداخت به صفحه قبلي راهنمايي نمي شود؟ لينک پرداخت درست کار نمي کند؟ درگاه امن و معتبر نداريد؟ سبد خريد نمي تواند به راحتي نياز مشتري را رفع کند؟ وقتي اين مشکلات را داشته باشيد نمي توانيد انتظار داشته باشيد که خريدي از طرف مشتريان انجام شود.


۱۰- کاربران را به صفحه هاي مختلف هدايت نمي کنيد

خيلي از کسب و کارها هميشه مشتري را به صفحه اصلي هميشگي خود هدايت مي کنند. عموما دليل اين مسئله اين است که صفحات خدماتي و جانبي سايت بعد از طراحي وبسايت اصلي در نظر گرفته مي شوند.

 


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315