اخبار

تاریخ خبر: 1395/10/17
زمان خبر :10: 10
نوع خبر :خبر

b_News مردی که بازاریابی محتوا (درونگرا) زندگی‌اش را متحول کرد، کیست؟

arangfilm agency

مارکوس شريدن يک مدرس، سخنران و بلاگر مشهور اينترنتي است که در سال 1977 در ايالت کارولينا آمريکا به دنيا آمد. او ليسانس خود را در رشته زبان اسپانيايي گرفت. وي پس از فارغ‌التحصيلي تصميم گرفت تا زماني که کار مناسبي پيدا کند، پيشنهاد کاري دو تن از دوستانش را در شرکت آن‌ها، يعني شرکت فروش و نصب استخرهاي شنا خانگي قبول کند. او زماني که اين پيشنهاد کاري دوستانش را قبول کرد، هيچ‌گاه تصور نمي‌کرد که روزي به يکي از سرشناس‌ترين چهره‌هاي بازاريابي اينترنتي و بازاريابي درونگرا تبديل خواهد شد.

مارکوس شريدن و بازاريابي محتوايي

براي اينکه با دلايل موفقيت مارکوس شريدن آشنا شويم، بهتر است ابتدا مروري کنيم بر اتفاقاتي که منجر شد وي با بازاريابي درونگرا آشنا شود.

چند سال پس از اينکه دو تن از دوستانش به او پيشنهاد کار در شرکت فروش و نصب استخرهاي شنا خانگي  “River Pools And Spas”را دادند و فروش شرکتشان به مرور در حال افزايش بود، اتفاقات بزرگي در کسب و کارشان رخ داد که براي هميشه زندگي آن‌ها را متحول کرد.

مروري سريع بر اتفاقاتي که بر مارکوس شريدن و شرکت استخرهاي شنا خانگي آن‌ها گذشت:

سال 2004: توسعه نسبي سفارش‌ها و فروش شرکت و بروز پيچيدگي‌هاي مالي که در نهايت منجر به استخدام يک حسابدار به نام ” ژانت ” در شرکت شد.

سال ۲۰۰۴ (۸ ماه بعد): افزايش تدريجي فروش و رشد شرکت، همچنين بروز نخستين مشکل مالي که ناشي از پاس نشدن يکي از چک‌هاي فروشندگان تجهيزات به شرکت بود. پيگيري مشکل توسط مارکوس شريدن و تعجب از مسئله مالي که به وجود آمده بود. بروز مشکلات مکرر مشابه در ماه‌هاي آتي و تلقي تيم شرکت به اينکه براي جبران قروض و پاس کردن چک‌ها بايد بيشتر کار کنند.

يک سال بعد، ژانويه 2005: آگاهي از اختلاس 200.000 هزار دلاري ” ژانت ” حسابدار تازه استخدام شده شرکت و بالا آوردن بدهي معادل 450.000 هزار دلار که منجر به تهديد مأمور مالياتي (IRS) به مصادره خانه، اموال و تمام دارايي‌هاي صاحبان شرکت استخرهاي شنا خانگي “ريور پوولز” شد. بعد از اين اتفاق مارکوس شريدن و همکارانش با متخصصين امور مالي مشورت کردند، اما پيشنهاد‌ آن‌ها را مبني بر تعطيلي کسب و کارشان جهت جلوگيري از افزايش هزينه‌ها و قروض را نپذيرفتند. شريدن و همکارانش تسليم نشده و براي جبران قروض، تلاش خود را براي ادامه فعاليت‌هاي شرکت افزايش دادند.

سه سال بعد، سال ۲۰۰۸: آن‌ها با تلاش مداوم خود توانستند کسب‌وکار شرکت استخرهاي شنا خانگي “ريور پوولز”  را سر پا نگه دارند. درست زماني که اوضاع مالي شرکت دوباره داشت رونق مي‌گرفت، بحران بزرگ مالي آمريکا شروع شد. اين امر باعث شد شريدن و همکارانش با چالش بزرگ دست و پنجه نرم کردن با رکود اقتصادي و همچنين کاهش تقاضا براي خريد کالاهاي لوکسي مانند استخرهاي شنا خانگي رو به رو شوند. بعد از اين اتفاق شريدن به دنبال راهي بود تا کسب‌وکار شرکتشان را با وجود رکود اقتصادي ادامه دهد و طي تحقيقاتي که داشت با بازاريابي اينترنتي و بازاريابي محتوا يا درونگرا (خصوصاً ابزار اتوماسيون بازاريابي هاب اسپات) آشنا شد و تلاش کرد از طريق وبسايت شرکتشان مشترياني را جذب کسب‌وکار خود کند.

سال 2009: شريدن پس از آشنايي با روش‌هاي نوين بازاريابي اينترنتي (بازاريابي محتوا  و بازاريابي از طريق موتورهاي جستجو) شروع به توليد مقالات آموزشي در حوزه فروش و ساخت استخرهاي شنا خانگي در وبسايت شرکتشان کرد و همچنين به سؤالات مردم در اين زمينه پاسخ مي‌داد. در عرض ۷ ماه تلاش‌هاي او در توليد محتوا نتيجه داد و موجب افزايش فروش و دوام آوردن شرکت تا پايان سال 2009 شد. اين نتايج زماني حاصل شد که بحران مالي آمريکا همچنان ادامه داشت و بسياري از شرکت‌هاي رقيب ورشکسته شده بودند.

سال 2010 به بعد: توسعه روز افزون شرکت استخرهاي شنا خانگي “ريور پوولز” که باعث شد مارکوس شريدن در کنار آن وبسايت و شرکت خود را با نام ” شيرهاي فروش” در حوزه آموزش و مشاوره بازاريابي اينترنتي راه‌اندازي کند. در ادامه او مسئوليت‌هاي خود را شرکت استخرهاي شنا خانگي “ريور پوولز”  کاهش داد و زمان بيشتري را به کسب‌وکار شخصي خود يعني شرکت “شيرهاي فروش” اختصاص داده و به توليد محتواي با کيفيت و عالي در زمينه بازاريابي اينترنتي پرداخت. او همچنين پادکست‌هاي (فايل صوتي) آموزشي بازاريابي اينترنتي با عنوان  “Mad Marketing” را توليد و در وبسايت خود به طور رايگان منتشر کرد که موجب افزايش شهرت و اعتبار وي گرديد. از آنجايي که شريدن يکي از نمايندگان فروش سرويس اتوماسيون بازاريابي شرکت هاب اسپات نيز بود، به توليد پادکستي اختصاصي براي اين سرويس در وبسايتش با عنوان  “Hub cast” پرداخت.

شريدن از طريق مقالات آموزشي و محتواي مفيدي که براي وبسايت شرکت فروش و نصب استخرهاي شنا خانگي  “River Pools And Spas”نوشت، توانست مشتريان بسياري را جذب کسب‌وکار خود کند. وي با سنت‌شکني و در اختيار قرار دادن اطلاعات کاملي از قبيل: قيمت نصب و راه‌اندازي استخرهاي شنا خانگي، تجهيزات مورد نياز، ارزش افزوده‌اي که ساخت استخرها در آينده در قيمت فروش خانه ايجاد خواهد کرد، قيمت و نحوه سرويس استخرها و … توانست شرکت خود را در اين حوزه جزء معتبرترين شرکت‌هاي فروش و نصب استخرهاي شنا خانگي در سراسر آمريکا کند و مشتريان زيادي را جذب اين شرکت نمايد.

راز موفقيت شريدن به گفته‌ي خودش: “توليد محتواي ارزشمند براي مخاطبان و پاسخگويي به سؤالات آن‌ها” مي‌باشد. او معتقد است بهترين استراتژي براي افزايش فروش توليد محتواي با کيفيت و پيدا شدن توسط مشتريان از طريق موتورهاي جستجو است.

مارکوس شريدن يکي از موفق‌ترين بازاريابان اينترنتي حال حاضر در دنياست که به خاطر اشتياقش به آموزش و مشاوره بازاريابي و همچنين کمک به افراد براي توسعه کسب‌وکارشان شهرت دارد. وي مثال بارزي از موفقيت و کاربردي بودن روش‌هاي بازاريابي محتوا يا درونگرا (جاذبه‌اي) در اينترنت است.

منبع: مازلو


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315