اخبار

تاریخ خبر: 1395/10/13
زمان خبر :13: 25
نوع خبر :خبر

b_News علل شکست کمپین بازاریابی شما چیست؟

arangfilm agency

راه اندازي يک کمپين بازاريابي ميتواند آخرين تلاش شما براي پيشرفت يا زنده نگه داشتن کسب و کارتان باشد اما بايد مراقبت اشتباهاتي که باعث شکست کمپين هاي تبليغاتي ميشود باشيد.

به گزارش آلامتو و به نقل از ibazaryabi.com؛ صاحبان کسب‌وکارهاي کوچک که همواره با مسائل مختلف يک کمپين بازاريابي دست‌وپنجه نرم مي‌کنند، با يادگيري اين دو نکته که موجب شکست اغلب فعاليت‌هاي بازاريابي آن‌ها مي‌شود، مي‌توانند نتايج خود را بهبود بخشند.

شکي نيست که بزرگ‌ترين مسئله‌اي که هر کسب‌وکاري با آن دست‌وپنجه نرم مي‌کند، مسئله بازاريابي محصولات و خدمات آن‌ها در قالب يک کمپين بازاريابي است. در حقيقت بزرگ‌ترين ترس صاحبان کسب‌وکارها عدم توانايي آن‌ها در بازاريابي مؤثر و اثربخش و بزرگ‌ترين نقطه درد آن‌ها هم فروش ضعيف است. همچنين اشاره به اين نکته هم مهم است که در اغلب تحقيقات حدود ۶۶% افراد اذعان مي‌کنند که پيدا کردن مشتريان جديد اصلي‌ترين نگراني آن‌هاست. البته تعجبي هم نيست که در حدود ۴۷% از همين پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند که خودشان مسئوليت اداره و اجرا فعاليت‌هاي بازاريابي خودشان را بر عهده‌دارند. براي چنين افرادي گرفتار شدن در جنگل انبوه تکنيک‌هاي مختلف بازاريابي، که حتي ممکن است خيلي از آن‌ها کاربردي هم برايشان نداشته باشند، به دليل عدم آشنايي و تجربه عملي اصلاً دور از انتظار نيست.

اما شما زماني که از فعاليت‌هاي خود نتيجه مورد انتظار را نمي‌گيريد، چه‌کار مي‌کنيد؟

بجاي تلف کردن زمان و سرمايه مادي بر روي کمپين‌هايي که نتيجه‌اي سودآور براي شما به ارمغان نمي‌آورند، شايد ديگر زمان آن رسيده باشد که طرح و برنامه‌اي منطقي براي نتيجه گرفتن از فعاليت‌هاي بازاريابي خود تهيه کنيد. مي‌خواهيد چگونگي آن را بدانيد؟ پس ادامه مقاله را مطالعه کنيد:
چرا اغلب کمپين‌هاي بازاريابي شما به بدترين شکل ممکن شکست مي‌خورند

پيش از اينکه وارد جزئيات شوم، اجازه دهيد اول يک باور غلط را اصلاح کنم:

چرا اغلب کمپين‌هاي بازاريابي شکست مي‌خورند؟ زيرا ترويج و فروش محصولات و خدمات تنها زماني اثربخش خواهد بود که مردم شمارا بشناسند، دوست داشته باشند و به شما اعتماد کنند.

اکثر غريب به‌اتفاق صاحبان کسب‌وکارها هميشه به دنبال يک منبع خارق‌العاده و جادويي مي‌گردند که فعاليت‌هاي بازاريابي آن‌ها را بر عهده گيرد، اما بدانيد که اگر هدفي مبني بر موفقيت در امر بازاريابي و فروش محصولات و خدمات خود دارد، بيش از هر چيز به اين نياز داريد که مخاطبين و مشتريان شمارا شناخته، دوست داشته باشند و به شما اعتماد کنند. همين سه مورد براي شما کفايت مي‌کند.
اما مشکل يک کمپين بازاريابي در کجا مي تواند باشد . . .

۱٫ ابهام: مشتريان بالقوه شما شايد ندانند که شما که هستيد. حتي اگر هم بدانند، فقط و فقط به اميدها، رؤياها و مشکلات خود فکر مي‌کنند – – و نه هر آن چيزي که شما قصد فروش آن به آن‌ها راداريد. تا زماني که در نظر آن‌ها ناشناخته و بي‌اهميت باشيد، شانس شما براي فروش به آن‌ها حداقل است يا اصلاً شانسي نداريد.

۲٫ اعتبار: دومين دليل شکست فعاليت‌ها و کمپين‌هاي بازاريابي شما اعتبار يا عدم برخورداري از آن است. خيلي از افراد و فعالان اين حوزه با آن درگير هستند، خصوصاً زماني که نوبت به گله و شکايت از محصولات و خدمات ارائه‌شده از طرف شما مي‌شود. نتيجه؟ نتيجه زماني که نوبت به تبليغات مي‌رسد، با ديده شک به آن نگاه مي‌کنيم. اين خودش يک مشکل است، چراکه هيچ‌کس بدون داشتن اعتقاد و باور به شما اقدام به خريد از شما نمي‌کنند.

خوب حالا که دليل شکست و عدم موفقيت کمپين‌هاي بازاريابي را مي‌دانيد، شما چه راهکارهايي براي مقابله با اين دو دشمن کمپين‌هاي بازاريابي داريد؟
رويکرد خود به بازاريابي را موردبررسي مجدد قرار دهيد:

در ادامه چند راهکار براي کمپين بازاريابي شما پيشنهاد مي‌کنم:

يک تضمين ارائه کنيد – – اگر مي‌خواهيد اعتبار خوبي داشته باشيد و مقاومت خريدار را کاهش دهيد، ريسک مشتري را کاهش دهيد. به‌عنوان‌مثال، تضمين بازگشت پول يا استفاده آزمايشي از محصول در يک دوره محدود را بدهيد. اين کار اطمينان شما به محصول و خدمات شمارا نشان مي‌دهد.

تائيد اجتماعي ارائه کنيد – – مشترياني که به نتيجه محصول شما شک دارند، به‌ندرت با توضيحات معمول ادعاي شمارا مي‌پذيرند، اما مطمئناً به نظرات ديگران گوش مي‌دهند. پس از عناصر شهودي مثل مطالعه موردي، شهادت مشتريان، اطلاعات موثق از منابع معتبر و . . . ارائه کنيد.

از جزئيات خاص و ويژه استفاده کنيد – – يک‌راه ديگر براي افزايش اعتبار شما پرداختن به موارد خاص است. زماني که مردم خريدن چيزي را در نظر دارند، اغلب تمايل به کسب اطلاعات بيشتري در مورد آن دارند. هرقدر اين اطلاعات جزئيات بيشتري را شامل شود، اعتبار بيشتري در نظر مشتريان شما پيدا مي‌کند.

با يک کسب‌وکار همفکر و با چشم‌انداز مشترک شريک شويد – – به‌منظور جلب‌توجه بيشتر کار کردن با يک کسب‌وکار مکمل را براي معرفي بهتر و بيشتر خدمات خود مدنظر قرار دهيد. با اين کار بدون صرف هزينه بيشتر تعداد مخاطبين فعاليت‌هاي بازاريابي خودتان را افزايش مي‌دهيد.

از بازاريابي محتوا استفاده کنيد – – اين روش يکي از ارزان‌ترين راه‌ها براي حل هر دو مسئله مطرح‌شده در اين مطلب است. با اين کار خودتان را به‌عنوان يک منبع قابل‌اعتماد در بازار معرفي مي‌کنيد، خودتان را بيشتر در معرض ديد ديگران قرار مي‌دهيد و در عمل فعاليتي از هر سو برنده را انجام داده‌ايد.

يک مسابقه تصويري برگزار کنيد – – مثلاً يک کارت اعتباري يا نقدي با مبلغي مشخص را در نظر بگيريد و آن را به يک برنده خوش‌شانس بدهيد. براي اين کار ابتدا از مخاطبين خودتان بخواهيد که تصويري از خودشان در حين استفاده از محصول يا خدمات شما تهيه کنند و آن را در شبکه‌هاي اجتماعي به اشتراک بگذارند. با اين کار مشتريان شما عضوي از تيم بازاريابي شما شده و به گسترش ويروسي آن کمک مي‌کنند.


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315