اخبار

تاریخ خبر: 1395/10/12
زمان خبر :10: 07
نوع خبر :خبر

b_News نوآورترین شرکت ها در عرصه تبلیغات

arangfilm agency

تبليغات، طبق آنچه ويليام برن باخ، اسطوره تبليغات مي‌گويد، در اصل ابزاري براي اقناع است. اقناع بيش از آنکه ابزاري علمي باشد، يک هنر است. لذا تبليغات، ابزاري براي ترويج است.

مجله درگي: هر اقدامي که يک سازمان انجام مي‌دهد و يا حتي از انجام آن امتناع مي‌ورزد، حامل پيامي در مورد آن سازمان و يا بنگاه تجاري است و به شکل‌گيري تصوير آن در ذهن مخاطبان مي‌انجامد. ايجاد تصوير ذهني و کيفيت ادارکي  مثبت در ميان مصرف‌کنندگان و مشتريان انعکاسي از مجموعه فعاليت‌ها و نتايج اين اقدامات است و تبليغات نيز مي‌تواند يکي از همين فعاليتهاي اثرگذار محسوب شود. آگهي‌ها و تبليغات متمايز و زيرکانه، درست زماني که يک مخاطب به دنبال پاسخي در مورد فعاليتهاي يک سازمان است به سراغ او مي‌روند. بهتر است که سرمايه‌گذاري براي مشتريان در جهت انجام تبليغاتي باشد که نقش آگاهي بخش داشته و موجب فروش مؤثر و خريد مجدد ايشان شود. تبليغات آگاهانه مي‌تواند به شرطي که موجب بازگشت بخشي از سرمايه هزينه شده شود، جزء هزينه‌ها و يا سرمايه‌گذاري‌هاي اثرگذار و به صرفه‌ محسوب شود.

تبليغات، طبق آنچه ويليام برن باخ، اسطوره تبليغات مي‌گويد، در اصل ابزاري براي اقناع است. اقناع بيش از آنکه ابزاري علمي باشد، يک هنر است. لذا تبليغات، ابزاري براي ترويج است. وقتي از ترويج صحبت مي‌شود منظور از آن، فعاليتها و اقداماتي است که يک شرکت انجام مي‌دهد تا بتواند در مورد ارزش و مطلوبيت محصول اطلاعات خوب را در اختيار خريداران قرار دهد. به گونه‌اي که انسان از ميان محصولات و يا خدمات موجود در صنعت، محصول يا خدمت ارائه شده توسط بنگاه ما را خريداري کند. روابط عمومي، چاشني‌هاي فروش، فروش حضوري و تبليغات از جمله اجزاي سازنده و زير مجموعه‌هاي ترويج محسوب مي‌شوند.

البته در نظر برخي متخصصين بازار، در اثر بمباران تبليغات گمراه‌کننده و اغواگر، برخي مردم در مورد آنچه که در تبليغات مي‌خوانند و يا مي‌بينيد بدبين شده‌اند. چرا که مخاطب در معرض سيلي از اطلاعات غيرهدفمند قرار گرفته و به تدريج اعتماد خود را نسبت به آن از دست مي‌دهد. درنظر اين متخصصين امروزه بيشتر تصميم‌گيري‌ها و تصميم به خريد نه بر روي کاناپه منازل و پشت تلويزيونهاي مردم، بلکه در پشت پيشخوان فروشگاهها اتخاذ مي‌شود.

اما هستند شرکت‌هايي که چهره‌ي آينده‌ي کسب‌وکار را با تبليغات هدفمند و خلاقانه خود ترسيم مي‌کنند. شرکت فست کمپاني در تازه‌ترين يادداشت خود به معرفي برخي از خلاق‌ترين شرکت‌هاي تبليغاتي پرداخته که پارادايم‌هاي سنتي در عرصه تبليغات را درهم شکسته و تبليغاتي آينده‌نگرانه را ارائه مي‌کنند. در فهرست فست کمپاني اسامي برندهاي نام آشنايي را مي‌بينيم که تعدادي از تيرزهاي آنها را در مجموعه فيلم‌هاي توليد شده در انتشارات بازاريابي ديده‌ايم. در ادامه يادداشت، ترجمه‌اي از فهرست نوآورترين شرکت‌ها در عرصه تبليغات را مي‌خوانيم.

1. گوپرو

"به خاطر اوج هيجان ورزشي در ويدئوهاي خود"

وربين‌هاي جديد گوپرو با شعار کوچک‌تر و سبک‌تر و براي فيلم‌برداري در تمام شرايط جوي و جغرافيايي عرضه شده‌اند. در جديدترين ويدئوهاي تبليغاتي گوپرو شاهد اوج هيجان و جنون خلاقانه از اين شرکت هستيم که امکانات و توانمنديهاي اين دوربين را با دنبال‌کردن هشت ماجراي بسياري هيجان‌انگيز از سراسر دنيا مي‌بينيم. شرکت‌هاي انگشت‌‌شماري وجود دارند که هويت برند خود را به اندازه‌ي اين شرکت آمريکايي توليدکننده دوربين براساس هيجان و اوج سرگرمي بنا کرده باشند. سال گذشته گوپرو دوربين سبک و با قابليت خود را سوار بر پشت يک عقاب بلند پرواز، برفراز کوههاي آلپ کرد و تصاويري رويايي از مناظر برف گرفته کوهستان آلپ را به سراسر دنيا مخابره کرد.  ويديوي بسيار زيبا و هيجان‌انگيز گوپرو مثل يک ويروس در سراسر دنيا پخش شد.گوپرو ويديوهاي جذاب و هيجان‌آميز ديگري را نيز در زمينه‌هاي مختلف تهيه کرده است که هر يک روايت‌گر داستاني بسيار جذاب هستند.  امروزه اين برند به لطف تبليغات هدفمند و بلندپروازانه خود، به عنوان برندي پرشور و پردل وجرات شناخته مي‌شود.

2.سامسونگ

"به خاطر تبديل شدن به سرسخت‌ترين رقيب اپل در کل کهکشان"

حتي سينه چاکان اپل هم مؤيد موفقيتهاي چشمگير سامسونگ در عرصه بازاريابي هستند. به قول بزرگي، سرعت بزرگ‌ترين نوآوري است و سامسونگ توانسته به مدد سرعت برق آساي خود حريف را از ميدان به در کند. پس از آنکه تاد پندلتون در سال 2011 نايک را ترک و به سامسونگ پيوست،گوشي‌هاي هوشمند سامسونگ که روزگاري در بازار آمريکا در حد اسباب‌بازي محسوب مي‌شدند توانستند به کمک تبليغات ويروسي و حمايت از رويدادهاي بلندپروازانه‌اي نظير ارائه  آلبوم‌هاي اختصاصي موسيقي در لواي دستگاههاي توليدي سامسونگ، بازار اين کشور را تحت سلطه خود قرار دهند. پندلتون توانست با چابکي بي‌نظير خود و حاکم کردن روحيه سرعت  و شتاب، سامسونگ را به بزرگ‌ترين رقيب آيفون تبديل کند.

3.کاميونهاي ولوو

"به خاطر سريال شاهکارهاي تبليغاتي به يادماندني خود"

شرکت خودروسازي ولوو چندي است که به کمک يک ايده تبليغاتي بسيار متفاوت، دقت، نرمي، و کيفيت رانندگي با کاميونهاي جديدش را به نمايش گذاشته است. اين ايده متفاوت، بسيار متفاوت و شاهکار از آب درآمد. يکي از زيباترين اين تبليغات کليپي با حضور بازيگر مشهور فيلم‌هاي رزمي، ژان کلود ون دام است که ولوو کوشيده با حضور او ميزان دقت، نرمي و فرمان‌پذيري خودروهاي خود را به رخ رقبايش بکشد. ون‌دام که اکنون بيش از 53 سال دارد، در شروع اين آگهي جملاتي به يادماندني را به زبان مي‌آورد. او مي‌گويد: "من سرد و گرم‌هاي بسياري را در زندگي چشيده‌ام و از دست اندازهاي زيادي عبور کرده‌ام، اما همواره سهم مناسبي از جاده‌هاي پر از دست‌انداز و بادهاي سهمگين داشته‌‌ام ، همين وقايع من را به چيزي تبديل کرده که امروز هستم."

ولوو اقدامات خلاقانه و جسورانه خود را به همين جا ختم نمي‌کند. در ويديوي ديگري خانمي بندباز را مي‌بينيم که از روي طناب متصل به دو کاميون در حال حرکت با سرعت بالا عبور مي‌کند. در فيلم ديگري شاهد نقش‌آفريني جسورانه، کلاووس نيلسون، مديرعامل ولوو هستيم که در تبليغ يکي از محصولاتش حاضر شده است. او با ايستادن روي يک کاميون معلق در هوا، به تشريح ويژگي‌هاي منحصربه‌فرد اين محصول جديد و قابليتهاي بسيار بالاي آن مي‌پردازد

منبع : پورتال خبري برترين ها


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315