اخبار

تاریخ خبر: 1395/10/09
زمان خبر :07: 44
نوع خبر :خبر

b_News انواع ایده در صنعت پوشاک و بررسی آنها

arangfilm agency

افراد بسياري پس از اينکه به يک ايده در صنعت پوشاک جالب مي رسند ، اين سوال برايشان ايجاد خواهد شده که حالا اين ايده جواب مي دهد يا خير؟  اين مسئله در پوشاک به دليل گستردگي در نوع فعاليت ها ، به مراتب بيشتر به چشم مي خورد .  اين سوال را  به تازگي با يکي از فعالان پرتجربه وخوش ذوق درميان گذاشته و تا حدودي جواب قانع کننده اي بود :

ايده در صنعت پوشاک دسته بندي هاي متفاوتي دارد که در اينجا به برخي از آن ها اشاره خواهيم داشت :


ايده  هاي ضروري و لازم

ايده در صنعت پوشاک و کار راه اندازي : خب به هر حال مي دانيد که در حين کار با برخي ماشين آلات صنعتي ، خطرات فراواني وجود دارد که صاحبان توليدي را نگران مي کند . توليد يا واردات دست کش هاي ايمني و طوري آهني ، ايده اي بود که به وقتش هم بازدهي داشت و هم معضلي را بر طرف ميکرد . از اين قبيل ايده هايي که کار راه انداز هستند ، مسلما استقبال فراواني مي شوداما بايد توجه داشت که پس از گذشت زمان دست بالاي دست بسيار است ،


ايده در صنعت پوشاک که همه پسند است

ايده هايي  جالب و وسوسه انگيز : برخي ايده ها شايد حل کننده معضل مهمي نباشند ولي براي عموم افراد جالب و قابل توجه اند . به عنوان مثال استفاده از نانو در جوراب به صورتي که جوراب طي سالها بو نميگيرند و نسبت به ساير جوراب ها کمتر لکه به خود جذب مي کنند . خب طبيعتا اکثر آقايان از چنين مسئله اي استقبال خوبي انجام دادند .


ايده هاي سليقه اي و مهم

دسته ي ايده ي آخر در صنعت نساجي و پوشاک نسبت به دو موضوع اول داراي ريسک پذيري بسيار بالاتر بوده و و همچنين طيف غالب ايده ها را شامل  مي گردد. اين ايده ها به هيچ عنوان ضروري نبوده و همچنين داراي مخاطبان خاصي مي باشد و همه ممکن است همه کس پسند نباشد ايده هايي کاملا وابسته به سليقه . به عنوان مثال ايده ي مانتو با پارچه هاي طرح قاليچه هاي ايراني.

 
اما جالب است بدانيد

اما جالب است بدانيد که اگر اين گونه ايده ها (وابسته به سليقه و داراي مخاطبان خاص) ،طبق اصول و با مديريت قوي پيش گرفته شود و تحليل هاي درستي نسبت به سلايق مردم انجام گردد . مي تواند پايه اي استوار تر از دو ايده ي قبل خود داشته باشد .

اما چگونه

دو ايده ي قبل وابسته به نياز يا وسوسه مي باشد . يعني اگر به عنوان مثال همزمان با فردي ، فرد ديگري آن را کپي برداري کند و با شرايط همسان يا بهتر عرضه نمايد ، مسلما ميل مشتريان را دستخوش تغيير خواهد نمود . اما ايده هاي دسته ي آخر با احساس و سليقه نفوذ پيدا مي کند و در صورت نوين بودن ، فرهنگ سازي درست ، و تبليغات خلاقانه و گسترده ، راه نفوذي به احساسات خواهد داشت  و وفاداري مخاطبان را به ارمغان مي آورد . پس مهم نيست چند نفر پس از صاحب سبک آن ايده  را کپي برداري کند  .

مانند موتور سيکلت هاردلي ديويدسون که کارخانجات متعدد با تکنولوژي هاي برتر روي کار آمدند ولي هيچ وقت نام هاردلي ديويدسون کمرنگ نشد.

 

    پس اگر چنين ايده اي داريد ،به اين نکات توجه داشته باشيد:
    اين ايده ها داراي ريسک بالاتري هستند
    ريسکَ آن دليل بر ناکامي آن نيست
    قبل از اقدام به اجراي ايده با نگرشي منقدانه آن را نقدو بررسي کنيد .
    به دوست آشنا اعتماد نکرده و از افراد بسياري در مورد ايده يا نظرسنجي و سوال کنيد

اما راهي براي ايدپردازي آسان

معمولا ايده پردازي هاي بکر بيشتر در جايي داغ است که رقابت نيز باشد و به دليل رقابت تنگاتنگ ، رقيبان با ايده پردازي ، خلاقيت ، فناوري و علم سعي مي کنند تا از ديگر رقبايشان عقب نمانند . روند تا چندي پيش در ايران به گونه اي بود که نيازي در ايده پردازي نميديدند. ولي مدتيست به دليل نابه ساماني اقتصادي ، اکثرا متوجه موضوعات مهم شده اند و در پي راه و ايده هاي نوين مي روند .

خب در چنين شرايطي کشور هاي پيشرفته ايده هاي زيادي توليد کرده اند و اکثرا ايده هاي فعلي در ايران متولي ايراني نداشته و مربوط به ديگر کشورها مي باشد . از کنتور ديجيتال تا پيجر رستوران ها همگي از همين دسته اند . ولي خب ايده خوشبختانه بسيار است و هنوز تمامي آنها به ايران نيامده . راهي ساده براي يک ايده پردازي آسان ، سفر به کشورها و آشنايي با امور روز آنها مي باشد.

منبع: روچی اولین سیسیتم تخصصی صنعت مد و لباس


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315