اخبار

تاریخ خبر: 1395/09/25
زمان خبر :10: 36
نوع خبر :خبر

b_News شکاف باریک بین دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات آنلاین

arangfilm agency

در عصر ديجيتال نمي توان نقش ديجيتال مارکتينگ و تبليغات آنلاين را در توسعه و طول عمر برند ناديده گرفت. مسئله مهم نحوه به کارگيري از آنها و تاثيري است که هر کدام مي تواند روي برندينگ شما داشته باشد.

استفاده از اينترنت و رسانه هاي آنلاين بين عموم مردم در حال افزايش است و اين موجب شده ديجيتال مارکتينگ و تبليغات آنلاين به عنوان راهکاري مناسب براي پيشبرد اهداف بازاريابي، فروش و برندينگ شرکت ها لحاظ شود. براي بررسي بيشتر، بهتر است نگاهي به نقش اينترنت در هر کدام از اين استراتژي ها داشته باشيم.

 

. تفاوت ديجيتال مارکتينگ و تبليغات آنلاين

ديجيتال مارکتينگ توسط استراتژي هايي مانند بهينه سازي سايت، ايميل مارکتينگ، بازاريابي محتوا و ديگر متدهاي آنلاين اجرا مي شود. از سوي ديگر تبليغات آنلاين عملياتي است که در راستاي استراتژي هاي ديجيتال مارکتينگ صورت مي گيرد.

براي مثال مي توان به بنرهاي تبليغاتي که توسط ايميل هاي گروهي، شامل پروموشن ها يا معرفي محصولات جديد است، اشاره کرد. اينها تبليغاتي هستند که شما در بسياري از وب سايت ها شاهد آن هستيد و نمي تواند به تنهايي و در کوتاه مدت بازگو کننده تصوير برندتان باشد.

معمولا مردم به صورت آگاهانه توجه زيادي به اين دسته از تبليغات ندارند، اما مزيت آنها در تاثيري است که در بلند مدت روي ضمير ناخودآگاه مخاطبان گذاشته و پس از مدتي تصوير برند شما در حافظه آنها ثبت مي شود.

تبليغات بنري، نمايش عکس ها در نتايج جست وجو و وبلاگ ها ديگر روش هاي تبليغات آنلاين است

2. هزينه ديجيتال مارکتينگ و تبليغات آنلاين

به منظور بهره وري بيشتر و صرفه جويي در هزينه ها براي اجراي برنامه هاي ديجيتال مارکتينگ، بهتر است از رسانه ها و ابزار هاي درون سازماني که در اختيار داريد استفاده کنيد، در حالي که در برنامه هاي تبليغات آنلاين توصيه مي کنيم از رسانه هاي خارج از سازمان که مورد تاييد مخاطبان است، استفاده کنيد.

با توجه به اينکه قرار دادن بنر تبليغاتي در برخي سايت ها مي تواند هزينه زيادي براي شما به همراه داشته باشد، مي توانيد با مديريت و استفاده از برخي روش هاي موجود مانند هزينه به ازاي هر بازديدکننده، به ازاي هر کليک، به ازاي هر نمايش و برخي متد هاي ديگر هزينه هاي تان را مديريت کرده و بازخورد بهتري از کمپين خود بگيريد.

همچنين در صورت داشتن يک استراتژي درست براي اجراي برنامه هاي تبليغات آنلاين مي توانيد ميزان اثربخشي استراتژي هاي ديجيتال مارکتينگ را بيشتر کنيد که اين امر در کاهش هزينه هاي زماني و مالي مفيد است.

3. بازگشت سرمايه در بلند مدت و کوتاه مدت

زماني که بنرهاي تبليغاتي در چند سايت مختلف مشاهده مي شود، ميزان تاثير آن روي بازديدکنندگان آن سايت ها افزايش يافته و مي تواند موجب يک واکنش نسبت به آن تبليغ توسط بازديدکننده شود. اين همان دليلي است که اکثر شرکت ها و بازارياب ها علاقه دارند بنرهاي تبليغاتي خود را در چندين سايت مختلف به نمايش گذارند.

هرچند امکان دارد هزينه اي که براي اين بنرها پرداخت مي شود، در کوتاه مدت موجب جذب مشتري براي شما نشود ولي با استفاده درست از برنامه هاي تبليغات آنلاين که در راستاي استراتژي هاي ديجيتال مارکتينگ صورت مي گيرد، مي تواند مزاياي خوبي در طولاني مدت براي شما به همراه داشته باشد.

 

جذابيت در بنرهاي تبليغاتي اولويت بيشتري نسبت به محتواي درج شده در آن آگهي دارد، اما در ديجيتال مارکتينگ توجه به محتوا در اولويت است که بسياري از شرکت ها سعي مي کنند با تهيه محتوا و مطالب مناسب براي وبلاگ و سايت شان به نتيجه اي خوب دست يابند.

هرچند برنامه ها و استراتژي هاي ديجيتال مارکتينگ و تبليغات آنلاين به يکديگر نزديک است و موفقيت در هر کدام مي تواند اثربخشي ديگري را افزايش دهد، اما بايد برنامه اي جداگانه براي هر کدام با توجه به اهداف شرکت در نظر گرفت.

 

منبع: روزنامه فرصت امروز


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315