اخبار

تاریخ خبر: 1395/09/19
زمان خبر :11: 56
نوع خبر :خبر

b_News فیلیپ برنارد دازنبری : مدیر و مشاور تبلیغاتی

arangfilm agency

 

فيليپ برنارد دازنبري : مدير و مشاور تبليغاتي

نام به انگليسي: Philip Bernard Dusenberry

تاريخ و محل تولد: 28 آوريل 1936، بروکلين، نيويورک

 

 

فيليپ برنارد دازنبري يک مجري و مدير تبليغاتي بود که در سال 1936 در منطقه بروکلين از شهر نيويورک به دنيا آمد و بعدها در کالج اِموري و هنري Emory & Henry در ويرجينيا تحصيلات خود را ادامه داد. او اولين تجربه خود در زمينه تبليغات را زماني کسب که به‌عنوان يک گوينده راديو مشغول به کار و فعاليت بود و از او خواسته‌شده بود تا به‌عنوان مسئول تأمين محتوا تبليغاتي در آن ايستگاه راديويي فعاليت کند. وي در سال 1962 به‌عنوان يک کپي رايتر تازه وارد به آژانس تبليغاتي BBDOدر نيويورک ملحق شد و در سال 1980 به سمت مدير اجرايي خلاقيت اين آژانس تبليغاتي برگزيده شد. زماني که در سال 2002 از اين کار بازنشسته شد، سمت رياست و مديرعاملي اين آژانس تبليغاتي را بر عهده داشت.

 

دازنبري باکارهاي خلاقانه خود در همکاري با يکي از مشتريان هميشگي و پر و پا قرص خودش معروف بوده و به عبارتي شناخته مي‌شود و آن‌هم نوشيدني بدون الکل پپسي است. او بود که براي اولين بار استفاده از شعار “انتخاب نسل جديد” را براي اين برند پيشنهاد داد و فردي مؤثر در ترغيب افراد مشهور و ستاره‌هاي مطرح براي حضور در تبليغات برند پپسي بود که ازجمله اين ستاره‌ها مي‌توان به ليونل ريچي، دان جانسون، مدونا و مايکل جِي فاکس اشاره کرد. گفته مي‌شود که دانزبري در يکي از آگهي‌هاي تبليغاتي پپسي با حضور مايکل جکسون در حال نظارت بر روند توليد بوده که در آن آگهي موي مايکل به‌طور کاملاً تصادفي براثر نمايش دود آتش‌بر روي موهاي وي آتش مي‌گيرد. وي در کتابي از خودش در سال 2005 اشاره مي‌کند و به‌طور خلاصه ماجراي اين حادثه را شرح مي‌دهد.

 

دازنبري به‌طور تفنني فعاليتي در حوزه فيلم هم داشت و متن سناريو فيلمي را با عنوان The Natural نوشته بود که در آن رابردت رِدفورد بازي مي‌کرد.

 

در سال 1984 فيلم‌هاي مستندي را براي رئيس‌جمهور و بانوي اول ايالات‌متحده دونالد ريگان و همسرش نانسي ريگان نوشته و کارگرداني کرد. اين فيلم‌ها در تلويزيون ملي و با عنوان “دوباره در آمريکا صبح شده است” پخش مي‌شد.

 

در سال 2002 وي به‌عنوان رئيس آژانس تبليغاتي BBDO از کار بازنشسته شد و به عضويت فدراسيون مشاهير تبليغات آمريکا در آمد.

 

وي در 29 دسامبر سال 2007 براثر سرطان ريه در خانه خود در منهتن از دنيا رفت.

 


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315