اخبار

تاریخ خبر: 1395/09/18
زمان خبر :12: 07
نوع خبر :خبر

b_News کمپین‌ هایی که صنعت تبلیغات را تکان دادند

arangfilm agency

اولين تبليغات روزنامه‌اي در سال 1704 در يک روزنامه آمريکايي براي فروش يک‌خانه در منطقه لانگ آيلند استفاده‌شده بود، از آن زمان تاکنون صنعت تبليغات پيشرفت‌هاي زيادي را به خود ديده است. اما بعضي کمپين‌هاي تبليغاتي از خلاقيت و نوآوري بالايي برخوردار بوده‌اند و توانسته‌اند تأثيرات بسيار زيادي در صنعت تبليغات داشته باشند و نقطه عطفي را در اين حوزه ايجاد کنند. در اين نوشته سعي مي‌کنيم به چند نمونه از اين کمپين‌ها اشاره‌کنيم.

 

 

1907: Sunkist Orange Juice

12

 

در اوايل سال 1900 ميلادي باغداران کاليفرنيايي که پرتقال توليد مي کردد يک مشکل بزرگ داشتند و آن توليد بسيار زياد پرتقال بود، در حدي که نمي‌توانستند خريداري براي پرتقال‌هاي خود پيدا کنند.گروهي از باغداران نزد آژانس تبليغاتي Lord & Thomas مي‌روند و از آن‌ها کمک مي‌خواهند. راه‌حلي که اين آژانس مي‌دهد ري برندينگ کل باغداران کاليفرنيا تحت عنوان Sunkist بود، درواقع آن‌ها با اين ري برندينگ سعي کرده بودند کاربرد جديدي براي پرتقال پيدا کنند و آن چيزي نبود جز آب‌پرتقال. برند Sunkist سعي مي‌کرد به مردم در مورد نحوه استفاده از آب‌پرتقال گير آموزش دهد و درنتيجه توانست فروش پرتقال را در منطقه کاليفرنيا افزايش دهد و آب‌پرتقال به جزئي از صبحانه کاليفرنيايي‌ها تبديل شد.

 

1916: I WANT YOU

uncle-sam-wants-you-1917-inspired-by-kitchener-james-montgomery-flaggs-work-is-now-the-iconic-image-of-uncle-sam lord-kitchener-wants-you-1914-this-british-wwi-recruiting-poster-spawned-a-lot-of-famous-recruitment-posters

جنگ واقعه بزرگي در تاريخ هر کشور است و تبليغات يکي از مهم‌ترين ابزارها براي جذب سرباز است، پوستري که در جنگ جهاني اول در سال 1917 در انگليس طراحي‌شده بود، لرد کيتچنر را نشان مي‌دهد که “مي‌گويد کشور به تو نياز دارد” اين پوستر تأثير بسيار زيادي در جذب سرباز براي جنگ داشت و بعدها در جنگ جهاني دوم آمريکايي‌ها نيز از اين شيوه استفاده کردند .

1942: We Can Do It!

Image result for We Can Do It!

پوستر ” We Can Do It”  در دوران جنگ جهاني دوم براي روحيه دهي و انگيزش بيشتر کارگران کارخانه Westinghouse Electric استفاده مي‌شد و يک پوستر درون‌سازماني محسوب مي‌شد تا با نشان دادن چهره قوي از يک زن کارگر آن‌ها را به کار بيشتر ترغيب کنند، اما اين پوستر به‌قدري اثرگذار بود که به بيرون از اين کارخانه نيز نفوذ کرد و باعث تشويق زنان به همکاري در جنگ شد. درواقع اين تبليغ از اهداف اوليه آن فراتر رفت و به يک نماد تبديل شد.بعد از جنگ جهاني دوم و در سال‌هاي 1970 الي 1980 اين پوستر به نمادي براي فعاليت‌هاي فمينيستي تبديل شد و نشان قدرت زنان بود.

2012: Red Bull Stratos

در اکتبر سال 2012 فردي به اسم Felix Baumgartner تصميم گرفت رکورد پرش از ارتفاع را بشکند، و از ارتفاع 24 مايلي به پايين بپرد، شايد شما هم اين پرش را از طريق اخبار شبکه‌هاي داخلي کشورمان ديده باشيد ولي شايد دقت نکرده‌ايد که به‌طور ناخودآگاه در حال ديدن تبليغ شرکت رد بول هستيد، بله اين پرش درواقع چيزي جز تبليغ نبود و 8 ميليون نفر فقط آن را به‌صورت زنده دنبال مي‌کردند، اين نوع تبليغات درواقع مرز بين رويداد و تبليغ را از بين برده است.

Image result for Red Bull Stratos

 

1964: Daisy

در سال 1964 يک کارزار انتخاباتي بين Baines Johnson  و Barry Goldwaterبراي تصاحب پست رياست جمهوري آمريکا برقرار بود، در اين ميان Baines Johnson با ساخت يک کليپ تبليغاتي توانست پيروز انتخابات شود. اين کليپ دختر کوچکي را در حال بازي با گل‌ها نشان مي‌دهد که ناگهان يک بمب اتمي منفجر مي‌شود و سپس صداي Baines Johnson پخش مي‌شود که يک پيام ضد جنگ را مي‌خواند و در آخر گوينده مردم را دعوت به رأي دادن به Baines Johnson مي‌کند. اين کليپ درواقع يک ضدتبليغ عليه رقيب انتخاباتي Baines Johnson محسوب مي‌شود، چراکه Barry Goldwater فردي بوده است که طرفدار جنگ بوده و اين کليپ با استفاده از اين فن توانست Baines Johnson را پيروز انتخابات گرداند.


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315