اخبار

تاریخ خبر: 1395/08/28
زمان خبر :08: 42
نوع خبر :خبر

b_News 10قانون طلایی فروش-بخش اول

arangfilm agency

باور کنيد که 90% درصد فروش، تجربه است و اين همه نکته کليدي و کتاب و... فقط و فقط زماني براي شما کاربرد دارد که بارها با مشتريان مختلف صحبت کرده باشيد، بارها جواب نه شنيده باشيد، بارها از خودتان به خاطر ناتواني در فروش گله داشته باشيد و...

اجازه بدهيد سوالي از شما بپرسم؛ فرض کنيد من کتابي خريدم که در آن، 21 نکته جادويي براي فوتباليست شدن نوشته شده است (حاصل از تجربه ده‌ها فوتباليست و مدرس فوتبال و..!)؛ من هم مي‌نشينم و اين کتاب را 10 بار مي‌خوانم و از بر مي‌شوم؛ سوال اين است که آيا من مي‌توانم بازيکني در سطح کريس رونالدو يا ليونل مسي بشوم؟؟ مسلما خير! چه اين مقاله و چه هر مقاله و کتاب ديگر در "فروش" که بخوانيد، براي شما يک راهنما و هدايت‌گر خواهد بود که فهميدن نکاتش براي شما يک روز طول مي‌کشد، و يادگرفتنش يک عمر...
پس اين مقاله براي من چه فايده‌اي دارد؟

اولا که اين مقاله خلاصه است؛ دوم اين که اگر بر روي همين 10 تا قانون فروش "کــار کنيـد"، خيلي ترفندها و نکته‌هاي ديگر را خودتان، خود به خود و در عمل ياد خواهيد گرفت؛ همان نکته‌هايي که ديگران يک کتابش کرده‌اند!

نگارش اين ده نکته روان است، در عرض 10 دقيقه آن‌ها را بخوانيد و از همين فردا سعي کنيد حداقل يکي از آن‌ها را تمرين کنيد.
اگر هم تصميم داريد تا اين مقاله را بخوانيد و بعد دوباره به همان کارتان بپردازيد توصيه مي‌کنيم که وقت‌تان را تلف نکنيد؛ نه اين مقاله و نه هيچ مطلب و کتاب و سميناري به شما فرمول و راه‌حل سري نمي‌دهد!

بسيار خب، اين شما و اين هم 10 قانون طلايي براي فروش (که در صورتي طلايي هستند که آن‌ها را به کار بگيريد):


قانون 1: حرف نزنيد، گوش کنيد!

قبل از هر چيزي اين 4 قانون مهم را در فروش به ياد داشته باشيد:

    يک: از خودتان تعريف نکنيد
    دو: از محصولات‌تان تعريف نکنيد
    سه: از خدمات‌تان تعريف نکنيد
    چهار: بي‌خودي درمورد برندتان و افتخارات و خوبي‌هايش مبالغه نکنيد

مي‌دانم که مي‌خواهيد دليل مراجعه يا تماس خود را توضيح دهيد، مي‌خواهيد به مودبانه‌ترين شکل ممکن خودتان را معرفي کنيد، مي‌خواهيد تمامي نقاط قوت خود را يک به يک به مخاطب نشان دهيد، اما...دست نگه داريد!
گوش کنيد که مخاطب چه چيزي مي‌خواهد، شايد اصلاً خدمات شما به کارش نمي‌آيد!


قانون 2: با سوالات بفروشيد نه جواب‌ها

فروش را فراموش کنيد و روي پيدا کردن دليل خريد مخاطبتان تمرکز کنيد. از آن‌ها مدام سوال بپرسيد تا آرام آرام مخاطب بي حوصله را بشناسيد. شما بايد بفهميد که چگونه مي‌توانيد براي مخاطب‌تان ارزش قائل شويد و اين موضوع را به او اثبات کنيد که برايش اهميت قائليد.

به محض اينکه طرف‌تان بفهمد که شما براي فروش آنجا هستيد، ديوار غيرقابل نفوذي را دربرابرتان بالا مي‌کشد! پس بر شناسايي نيازش تمرکز کنيد و در مورد راه‌حل‌هاي کارگشايتان صحبت کنيد تا بتوانيد به اين ديوار، نفوذ کنيد!


قانون 3: انگار که اولين مشتري شماست

در مورد مشتريانتان کنجکاوي به خرج دهيد، سوال بپرسيد، گوش بدهيد و... . هرگز طوري رفتار نکنيد که انگار او هم يکي‌ست مثل مشتري قبلي؛ تظاهر نکنيد که شما جواب سوالات او و حتي خود سوالاتش را مي‌دانيد!
او بايد فکر کند که شما اختصاصا خود او را داريد بررسي مي کنيد؛ اختصاصا مشکل او را مي‌خواهيد حل کنيد و راه‌حل اختصاصي مربوط به او را داريد.

آيا خوشحال هستند؟ آيا خريد کردن برايشان صرفه اقتصادي دارد؟ و...

بايد بفهميد چه چيزي نياز دارند! مراقب باشيد شما براي انجام تحقيقات بازار آنجا نيستيد، سوالاتي که فقط به درد آمارهاي شما مي‌خورد را نپرسيد، درعوض سوالاتي را بپرسيد که مشتري شما به آن واقعاً نياز دارد!

وقتي ياد بگيريد که مشتري چه چيزي نياز دارد و زور نزنيد که حتما و حتما بفروشيد (!)، آنگاه مخاطبان‌تان به مشتريان بااعتمادي تبديل مي‌شوند و فروش‌تان به صورت خودکار افزايش مي‌يابد.

ادامه اين مطلب را در بخش دوم 10 قانون طلايي براي فروش مطالعه کنيد.

منبع: http://www.modir.tv

 


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315