اخبار

تاریخ خبر: 1395/08/25
زمان خبر :12: 21
نوع خبر :خبر

b_News بازاریابی اینترنتی موفق

arangfilm agency

بازاريابان در بازاريابي اينترنتي اينک متوجه شده‌اند که اصلي‌ترين روشي براي جذب مشتري، محبوب ساختن خود در سراسر اينترنت و باقي نگذاردن هيچ دامنه‌اي براي ابهام مي‌باشد. مردم بايد با کسب و کار آن‌ها از نزديک آشنا شوند؛ اين روشي است که آن‌ها مي‌توانند کسب و کار بيش‌تري را به خود هدايت کنند. در حال حاضر بازاريابان اينترنتي در تلاش براي افزايش فروش خود با دادن همه نوع اطلاعاتي در مورد محصولات و خدمات خود به افراد هستند. براي کمک به آن‌ها اينترنت منابع مختلفي را فراهم کرده است به‌طوري‌که آن‌ها مي‌توانند به شيوه‌هاي بسيار بهتري با مشتريان خود در تماس باشند.

Image result

اما جدا از صرف به دست آوردن مشتريان، بسيار مهم است که آن‌ها را حفظ کنيد. اين امر از اهميت بيشتري در جهان بازاريابي اينترنتي برخوردار است که در آن هر مشتري، خاص در نظر گرفته مي‌شود و ارزشمند مي‌باشد. هم‌چنين ازآنجايي‌که بازاريابان اينترنتي هميشه جريان ثابتي از مشتريان را انتظار ندارند، آن‌ها بر کسب و کارهاي تکراري تمرکز مي‌کنند. نمونه‌هاي زيادي وجود دارد که در آن فروش بيش‌تر محصولات و خدمات توسط کسب و کار مشابه به مشتريان يکسان وجود دارد.

همه اين مسائل به دليل تمايل بازاريابان اينترنتي به ساخت يک پايگاه مشتري مي‌باشد. با استفاده از منابع مختلفي ازجمله پاسخ‌دهندگان خودکار و خدمات پس از فروش فوق‌العاده و …، بازاريابان اينترنتي هميشه سعي در حفظ مشتريان خود دارند. اين چيزي است که به آن‌ها کمک مي‌کند تا در اين جهان بسيار رقابتي امرارمعاش کنند.

Image result

 

بررسي چند نظريه عصر جديد در بازاريابي اينترنتي:


مشتريان بايد به سمت فروشندگان بيايند نه برعکس

اگر از استراتژي‌هاي قديمي بازاريابي استفاده مي‌کنيد، هضم اين عبارت را بسيار دشوار خواهيد يافت. در روزگاران گذشته، رسيدن به مشتريان به معناي تماس تلفني يا فروش درب به درب و يا تبليغات از طريق تلويزيون و روزنامه‌ها در اتاق نشيمن آن‌ها بود، صرف‌نظر از اينکه آيا آن‌ها مايل به چنين کاري بودند يا خير. به‌طور طبيعي، اين نوع از تبليغات تنفرآور بود. مردم دوست نداشتند که به‌اجبار به آن‌ها کالا فروخته شود. امروزه، مفهوم بازاريابي دست‌خوش تغيير شده است. دليل اين امر آن است که در خال حاضر بازاريابان به دنبال مشتريان نمي‌روند: بلکه مشتريان به سمت آن‌ها مي‌آيند و اينترنت اين امکان را به وجود آورده است. بازاريابان اينترنتي اينک مقاله‌اي به يک دايرکتوري، يک پست وبلاگ، يک ويديو و يا نظرات خود را در وب‌سايت‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي ارسال مي‌کنند. در هيچ‌يک ازاين‌روش‌ها، بازاريابان محصول و يا خدمات خود را به‌صورت رودررو تبليغ نمي‌کنند، هيچ نفوذي از هيچ نوعي وجود ندارد و به حريم خصوصي هيچ‌کس تجاوز نشده است.

افرادي که به دنبال اطلاعات هستند به‌صورت خودکار تمام اين مطالب را پيدا خواهند کرد. آن‌ها با استفاده از يک کلمه کليدي، جستجو کرده و پاسخ‌ها را در نتايج موتورهاي جستجو، خواهند يافت. درنتيجه، فروشنده، مشتري را به‌طور مستقيم فرانمي‌خواند، بلکه مشتري به سمت فروشنده مي‌رود. اين شيوه‌اي بسيار محترمانه از تبليغات است و نتايج بهتري دارد. اگر مردم به دنبال يک محصول هستند، آن‌ها به‌احتمال‌زياد آن را خريد مي‌کنند. هيچ احساسي از فروش اجباري وجود ندارد؛ ازاين‌رو، حتي مشتري در مورد خريد احساس وقار مي‌کند.


مشتريان بايد بهترين ارزش را کسب کنند

در حال حاضر، جمله بالا شعار هر بازارياب اينترنتي مي‌باشد. هر بازاريابي، آن را يک نکته مهم در دستور کار خود قرار داده است تا به مشتريان خود بهترين آنچه را که مي‌تواند، ارائه کند.

«اگر براي مشتريان به خاطر پولشان ارزش زيادي قائل باشيد، درنتيجه آن‌ها بيش از يک‌بار به در خانه شما خواهند آمد.»

اين موضوع، چيزي است که بازاريابان اينترنتي مدرن قطعاً در حال حاضر درک کرده‌اند. آن‌ها درک کرده‌اند که بايد محدوديت‌هاي خود را گسترش دهند به‌طوري‌که بتوانند به مشتريان خود بهترين آنچه را که مي‌توانند، ارائه دهند. آن‌ها از محصولات باکيفيت بلااستفاده مي‌کنند و مهم‌ترين مسئله آن است که آن‌ها براي عامل خلاقيت، هزينه مي‌کنند تا بتوانند توجه مشتري امروزي را جلب کنند.
هر اونس پشتيباني و حمايت، ارزش يک‌تن از کسب و کار را دارد.

تئوري بسيار مهم ديگري که بازاريابان اينترنتي در حال حاضر به آن پايبند هستند، اين است که آن‌ها نياز به ارائه بهترين سطح خدمات پس از فروش و انواع ديگر پشتيباني‌ها به مشتريان را دارند. آن‌ها بايد هر زمان که مشتريان به آن‌ها نياز دارند، قبل و بعد از فروش کنار مشتريان خود باشند.

اين موضوع قطعاً در دنياي بازاريابي اينترنتي بسيار مهم است زيرا مشتري نمي‌تواند محصول زا قبل از خريد آن واقعاً مشاهده کند. آن‌ها کمترين چيزي که ممکن است در رابطه با محصول باشد، نمي‌دانند و به همين دليل ممکن است هنگام خريد محصول و تلاش براي استفاده از آن، کارها کمي دشوار به نظر برسند. در چنين مواقعي، مهم است که پشتيباني پس از فروش را براي آن‌ها تضمين کنيد. مشتريان به‌آرامي از مقاومت خود خارج‌شده و شروع به خريد محصولات بيشتر و بيشتر به‌طور آنلاين مي‌کنند، اما آن‌ها نياز به اطمينان از اين مسئله را دارند که پشتيباني خوبي به آن‌ها ارائه مي‌شود.

روش‌هاي بسياري وجود دارد که در آن چنين حمايتي را مي‌توان به مشتريان حتي بدون حضور فيزيکي ارائه داد. بسياري از بازاريابان اينترنتي در برنامه‌هاي کاربردي نرم‌افزار پاسخگوي خودکار، سرمايه‌گذاري قابل‌توجهي مي‌کنند. اين نرم‌افزارها توليدکننده پيام‌هاي خودکاري هستند که به آدرس ايميل مشتري فرستاده مي‌شود. اين پيام‌هاي خودکار مي‌تواند شامل هر نوع محتوايي باشد و مي‌توانند به‌گونه‌اي طراحي شوند که پرسش‌هاي خاص با انواع خاصي از پاسخ‌ها جلب شوند. با استفاده از پاسخگوي خودکار، مشتريان تصور مي‌کنند که کسي براي رسيدگي به نيازهاي آن‌ها وجود دارد.
به آن‌ها فرصت دهيد چيزي بگويند

با روشي که بازاريابي اينترنتي دنبال مي‌کند، فکر بسيار ويژه ديگري وجود دارد که بازاريابان شروع به باور کردن آن کرده‌اند. اين ايده، اجازه دادن به مشتريان براي در ميان گذاشتن آن چيزي است که در ذهن آن‌ها مي‌گذرد. امروزه، به مشتريان فرصت بازگو کردن ذهنيات خود داده مي‌شود. درواقع کسب و کار آنلاين از مشتريان مي‌خواهد بازخورد ارزشمند خود رازماني که خريد خود را انجام دادند، ارائه دهند.

راه‌هاي بسياري وجود دارد که به مشتريان اجازه بازگو کردن ذهنيات خود را مي‌دهند. دو نمونه از بزرگ‌ترين فروشگاه‌هاي آنلاين جهان امروز amazon و ebay درواقع گزينه‌هايي دارند که در آن خريداران مي‌توانند نظرات خود را در مورد محصول و کيفيت خدمات ارائه‌شده، ارسال کنند. اين بررسي‌ها براي کساني که در فکر خريد محصول مشابه هستند، مهم به نظر مي‌رسد.

ذهنيتي را که ذکر شد در بسياري از وب‌سايت‌هاي بازاريابي خواهيد يافت. هر يک از اين مکان‌ها مي‌تواند به‌عنوان مرجعي براي بازاريابان اينترنتي در نظر گرفته شود، زيرا در اينجاست که آن‌ها مي‌توانند به کانال پايه مشتري خود واردشده و از آن‌ها آنچه را که نياز دارند، بپرسند.


مشتريان مي‌توانند مشتريان بيشتري را جلب کنند

اين شعار، باور بسيار مهم نسل فعلي است. بازاريابان اينترنتي تا حد ممکن باور دارند که زماني که آن‌ها گروه ثابتي از مشتريان را دارند، آن‌ها قادر به جلب مشتريان بيشتري خواهند بود. اين امر ريشه در مفهوم بازاريابي ويروسي دارد. وقتي کسي چيزي را در اينترنت مي‌پسندد، احتمال بيشتري براي توصيه آن محصول به دوستان خود از حالتي که آن کالا را در جهان آفلاين پسند کنند، وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، وقتي کسي ويدئويي را مي‌پسندد تنها با چند کليک مي‌تواند ويدئو را با تمام گروه‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي که آن‌ها بخشي از آن هستند، به اشتراک بگذارد.

جنبه‌هاي بيشتري از اين موضوع وجود دارد. اين امکان وجود دارد که هنگامي فردي محصولي را که از آن استفاده مي‌کند- حتي در جهان آفلاين- دوست داشته باشد، نظري در مورد آن خواهد نوشت و يا پستي در مورد آن بر روي ديوار facebook پست کرده يا در مورد آن توييت مي‌کند. با انجام اين کارها ارسال‌کنندگان ممکن است از سر شوق خود اقدام به پسنديدن چيزي کنند، اما به‌طور ناخواسته، آن‌ها اقدام به سخنگويي و تبليغ براي محصول مي‌کنند.

Image result

 

با نگاهي به کسب و کارهاي اينترنتي و بازاريابان موفق در اين حوزه مي‌توان عادات و رفتارهايي مشابه در ميان تمامي آن‌ها را شناسايي کرد .

توجه به اين موارد مي‌تواند نقشي کليدي در تحقق اهداف و در ‌‌نهايت کسب موفقيت ايفا کنند. در ادامه برخي از اين عادات را به صورت مختصر بررسي مي‌کنيم .

تمرکز کامل بر يک پروژه

بازاريابان اينترنتي موفق با تمرکز کامل بر پروژه‌اي که در اختيار دارند، آن را انجام مي‌دهند. در حقيقت، هنگامي که آن‌ها پروژه‌اي را آغاز مي‌کنند تا تکميل و به سرانجام رساندن آن، روند منظم فعاليت‌هاي خود را حفظ کرده و در ميانه مسير خود را درگير پروژه جديدي نمي‌کنند. اين مساله مي‌تواند پروژه‌هاي نيمه تمام و ناموفق بسياري را براي شما به همراه داشته و در نتيجه درآمد مناسبي را کسب نکنيد .

فعاليت در حوزه‌هاي مختلف

تنها به واسطه آنکه به يک حوزه و موضوع خاص علاقمند هستيد، پروژه‌هاي موجود در اين زمينه را بر عهده نگيريد. مي‌توانيد با انجام پژوهش و پي بردن به روند غالب در بازار و اينکه مردم به دنبال چه چيزهايي هستند، پروژه خود را برنامه ريزي کرده و بر اساس آن، پاسخ مشکلات احتمالي مردم را ارائه کنيد. از اين رو، حضور پررنگ‌تري در بازار داشته و درآمد بيشتري نيز کسب مي‌کنيد .

معرفي محصولات جديد

بازاريابي محصولات جديد و اصلي يکي ديگر از گزينه‌هاي فعاليت موفق در حوزه بازاريابي است. مردم هميشه از محصولات و خدمات جديد استقبال مي‌کنند. در حقيقت، بسياري علاقمند هستند تا جز نخستين نفراتي باشند که اين محصول جديد را امتحان مي‌کنند. بر همين اساس، از بازاريابي محصولات مشابه پرهيز کنيد زيرا رقابت در اين زمينه بسيار شديد‌تر خواهد بود. ميزان رقابت در ميان محصولات جديد کمتر بوده و با طرح‌هاي بازاريابي مناسب مي‌توانيد درآمد خوبي را کسب کنيد .

ارائه اطلاعات درست و دقيق

از دادن وعده‌هاي دروغين و پوچ به مخاطبان هدف خود پرهيز کنيد. نسبت به عملکرد محصولات و خدماتي که قصد بازاريابي براي آن‌ها را داريد، اطلاعات دقيقي جمع آوري کرده تا نسبت به آنچه که بيان مي‌کنيد، اطمينان کامل داشته باشيد. به توصيفات مشتري‌هايي که از اين محصول رضايت داشته‌اند، توجه کنيد زيرا مي‌تواند بازاريابي و فروش را براي شما آسان‌تر کند .

در دسترس بودن

يکي ديگر از ويژگي‌هاي بازاريابان اينترنتي موفق در دسترس بودن آن‌ها است. بايد گزينه‌هاي مختلف ارتباطي مانند ايميل و تلفن را در اختيار مشتري‌ها قرار داده تا به راحتي با شما ارتباط برقرار کنند. اين مساله چهره‌اي حرفه‌اي‌ به شما بخشيده و اطمينان بيشتري در مشتري‌ها براي خريد ايجاد مي‌کند. در دسترس بودن، اعتماد مشتري نسبت به پاسخگويي در زمينه مشکلات احتمالي را افزايش مي‌دهد .

مواردي که به آن‌ها اشاره شد مي‌توانند بنيان‌هاي نخستين يک بازاريابي موفق و در ‌‌نهايت کسب و کار اينترنتي موفقيت آميز را ايجاد کنند. از اين رو، توجه و رعايت آن‌ها مي‌تواند نقشي کليدي در توسعه فعاليت‌هاي شما به عنوان يک بازارياب اينترنتي ايفا کند .

منابع: http://franegar.ir

http://hormond.com
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315