اخبار

تاریخ خبر: 1395/08/21
زمان خبر :12: 01
نوع خبر :خبر

b_News استفاده از انیمیشن در بازاریابی چرا و چگونه

arangfilm agency


استفاده از انيميشن هاي کامپيوتري در بازاريابي و تبليغات را مي توان در دسته بندي خاص خود قرار داد. دسته بندي ويژه اي که آن را از بقيه روش هاي بازاريابي و تبليغات متمايز مي کند.

هرچند انميشين ها هم مانند رسانه هاي تصويري ديگر از تصوير و صوت تشکيل شده اند ولي داراي ويژگي هاي منحصر به فردي هستند که هيچ رسانه ي ديگري آن ها را ندارد. جنس ارتباطي يک انيميشن با مخاطب بسيار تعاملي تر و تاثيرگذارتر است.

در بخش اول اين مطلب به بررسي ۵ دليل مهم براي استفاده از انيميشن در کمپين هاي تبليغاتي آنلاين و آفلاين خود مي پردازيم.

۱. جلب توجه

در دنياي پرسرعت و شلوغ امروز، بازه توجه مردم بسيار کمتر شده است. ديگر کمتر کسي است که بخواهد سر از چيزي دربياورد که به دانستن آن نيازي ندارد. زماني که کسي براي اولين بار به سايت شما سر مي زند، ۱۰ تا ۳۰ ثانيه فرصت داريد که توجه او را جلب بکنيد، وگرنه به سرعت وب سايت شما را ترک خواهد کرد.

انيميشن روش فوق العاده جذابي براي جذب و حفظ مخاطب است چرا که نه تنها متفاوت و هيجان انگيز است، بلکه مصرف آن توسط مخاطب نيز بسيار راحت است.

به ياد داشته باشيد که طبق فرمول قديمي بازاريابي يعني AIDA ( توجه، هيجان، آرزو و عمل) جلب توجه نقش حياتي را در بازاريابي ايفا مي کند.

۲. برقراري سريع ارتباط

همانطور که گفته شد، کسب وکارها زمان طولاني براي برقراري ارتباط ندارند و براي دوام خود مجبورند به بهترين نحو از آن استفاده کنند. انيميشن راه فوق العاده اي براي کسب وکارها است تا در کوتاه ترين مدت، بهترين داستان ها را روايت کنند.

همانطور که در مطالب قبلي وبلاگ هم اشاره کرديم، طبق تحقيقات Forester، يک دقيقه ويديو معادل ۱.۸ ميليون واژه است.

با استفاده از يک انيميشن مي توانيد، نقاط قوت فروش خود را به سرعت به مخاطبي که در حال گذر است، منتقل کنيد.

۳. به دست آوردن درک صحيح

شايد مهمترين و بهترين دليل توليد يک انيميشن براي کسب وکار اين باشد که مي توان از طريق آن به راحتي هدف کسب وکار را به کاربر منتقل کرد. بالاخص براي کسب وکارهايي که خدمات يا محصولات پيچيده اي ارائه مي دهند که کار با آن ها کمي چالش برانگيزتر است، استفاده از انيميشن روشي ايده آل است.

يک ايده پيچيده، مي تواند با استفاده از يک انيميشن به بخش هاي قابل هضم کوچکتري تقسيم شود.

۴. درگير کردن مخاطب

انيميشن باعث مي شود که بتوانيم اطلاعات را در قالبي ساده و طنز منتقل کنيم، کاري که مخاطب را کاملا درگير مي کند و بسيار تاثيرگذار است.

تصور کنيد که داده هاي عددي پيام کسب وکارتان با استفاده از انيميشن هاي جذاب به صحنه زندگي واقعي بيايند، اين کار شما مطمئناً براي مخاطب نهايي بسيار جذاب تر است.

۵. تاثيرگذاري بلند مدت

کساني که يک انيميشن را تماشا مي کنند، ۵۸٪ بيشتر از زماني که به تصاوير ما بين يک متن سياه و سفيد، خيره شده اند اطلاعات بدست مياورند. دليل اين اتفاق اين است که يک انيميشن هر دو طرف مغز را تحت تأثير خود قرار مي دهد.

سمت راست مغز انيميشن ها را به اين خاطر دوست دارد که انيميشن به شکلي کامل، احساسات و عواطف را درگير مي کند. سمت چپ مغز هم قادر است تفکرات را تصويرسازي کند و در نتيجه انيميشن باعث تأثيري بلندمدت تر در مغز مي شود.

تا اينجا فهميديم که انيميشن مي تواند خلاقيت و تصويرسازي را به فرايند بازاريابي ما هديه کند و توان نمايش هر نوع خدمات و محصولي را به ما مي دهد. ولي سؤال مهم تر که بايد به آن پرداخت اين است که چگونه مي توان از انيميشن در بازاريابي استفاده کرد؟

تلويزيون

انيميشن ها دهه هاست که از طريق تلويزيون با اهداف بازاريابي و تبليغاتي پخش مي شوند ولي امروزه با توسعه تکنولوژي تلويزيون هاي سه بعدي و HDTV استفاده از انيميشن مي تواند نقطه عطف کسب وکار شما باشد.

وب سايت

استفاده از انيميشن در وب سايت ها بسيار هوشمندانه و سرگرم کننده است. برخي وب سايت ها از انيميشن هاي تعاملي استفاده مي کنند که ارتباط با مخاطب را چندبرار مي کند.

بازاريابي ايميل

از انيميشن ها به شکل بسيار تاثيرگذاري در بازاريابي ايميلي مي توان استفاده کرد. اين کار باعث مي شود که بتوانيم از فضاي محدود يک ايميل نهايت بهره را ببريم.

شما خودتان زماني که ايميلي دريافت کنيد که حاوي يک دکمه Play باشد چه حسي خواهيد داشت؟ مخصوصاً وقتي که متوجه شويد يک انيميشن جذاب و بامزه را به شکلي رايگان دريافت کرده ايد، حس تان بسيار بهتر خواهد شد.

البته در نظر داشته باشيد که ايميل براي همه يکسان نيست و بايد با آشنايي از نحوه استفاده کاربران تان از اينترنت مانند ميزان سرعت آن ها و اطلاعات دموگرافي شان از انيميشن در ايميل استفاده کنيد.

بازاريابي B۲B (بازاريابي تجارت به تجارت)

استفاده از انيميشن در ارائه هاي تجاري مهم، مي تواند بسيار تاثيرگذار و منحصر به فرد باشد. اين کار به نوعي احترام به زمان مخاطب است، چرا که يک محتواي کامل در مدت زمان کمي منتقل مي شود.

ديگر لازم نيست که با آوردن محصول واقعي و صرف زمان براي تنظيم آن وقت خود و بقيه را بگيريد و يک انيميشن جذاب مي تواند به سادگي مفهوم مورد نظر شما را منتقل کند.

يک انيميشن سه بعدي که فکري عميق پشت آن باشد مي تواند تاثيرگذاري چند صد برابري از مکالمه شما روي يک سري عکس در ارائه را داشته باشد.

در نهايت اينکه کسب وکارهاي بسياري از انيميشن هاي خلاقانه براي روايت داستان شان استفاده مي کنند ولي هنوز هم جاي کار بسياري در اين زمينه وجود دارد، چرا که هيچ حد و مرزي براي خلاقيت نيست.
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315