اخبار

تاریخ خبر: 1395/08/16
زمان خبر :16: 19
نوع خبر :خبر

b_News CALL TO ACTION

arangfilm agency

    CTA يا Call to Action، يعني دعوت از مخاطب براي انجام يک کار، که آن کار باعث مي‌شود که مخاطب، با برند شما بيشتر سر و کله بزند!
    ممکن است از او دعوت کنيد که ايميل خود را وارد کند، به فلان شماره پيامک بزند، يک فايل خاصي را دانلود کند و…

CTA، بعضي وقت‌ها يک تصوير است، بعضي وقت‌ها يک دکمه ساده است، بعضي وقت‌ها يک باکس دريافت ايميل است و يا چيزي که خودتان اختصاصا براي خودتان درست کرده‌ايد.

فقط وب‌سايت‌ها نيستند که مي‌توانند Call to Action داشته باشند؛ در واقع، هر نوع از محتوا مي‌تواند براي خودش يک CTA داشته باشد (و بايد داشته باشد!).

فرض کنيد در يکي از سخنراني‌هاي خود، از حضار بخواهيد که با فرستادن عبارت «بازاريابي» به شماره پيامک ۸۸۸۸۸۸ (شماره فرضي)، در خبرنامه شما عضو شوند.

   - وبينارها مي‌توانند Call to Action داشته باشند.
    -اينفوگرافي‌ها مي‌توانند Call to Action داشته باشند.
   - ارائه‌ها (Presentations) هم بايد Call to Action داشته باشند.

همان‌طور که گفتيم، هر وقت از مردم دعوت کرديد که کاري را انجام دهند، و آن کار، باعث شود که مردم، بيشتر با برند يا محصول يا هر چيزي که مربوط به شماست، سر و کله بزنند؛ آن وقت است که يک Call to Action داشته‌ايد.

    -از مردم دعوت کنيد که در خبرنامه ايميلي شما ثبت‌نام کنند.
   - از مردم دعوت کنيد که فلان فايل را دانلود کنند.
   - از مردم در انتهاي مقاله‌ي خود بخواهيد که فلان مقاله‌ي مرتبط را نيز بخوانند.
    -از مردم در بخشي از وب‌سايت‌تان که درباره‌ي (مثلا) سئو نوشته‌ايد بخواهيد که مشخصات وب‌سايت‌شان را وارد کنند، تا وب‌سايت‌شان را از نظر سئو برايشان (به رايگان) آناليز کنيد.
   - در سمينار ديجيتال مارکتينگ خود از حضار بخواهيد که از فلان برنامه‌ي مديريت شبکه‌هاي اجتماعي (که توسط شما طراحي شده‌است)، با (مثلا) کد Sminr12!$ به مدت يک ماه، رايگان استفاده کنند.
    و…
Call To Action ها را در کجا به کار ببريم ؟

تحقيقات ثابت کرده اند که چشم انسان ، از يک Followchart بهره مند است . وقتي توجهش به بالاي صفحه جلب ميشود ، به دنبال همان خط فرضي که چشم براي آن صفحه ترسيم کرده است ميرود . در مثال زير ، ميبينيد که تصوير سمت چپ ،استفاده درستي از CTA نکرده است و کمترين بهره را ميبرد . اما در تصوير سمت راست ، خواننده بعد از مطالعه متن ، نظرش به فرم CTA جلب ميشود و آن را انجام ميدهد ، حال چه عضويت در خبرنامه و يا آبونه شدن در خوراک باشد.

 

نمونه از از CTA هاي خوب

از چه رنگهاي استفاده کنيم ؟

اين سوال هميشه براي خيلي از افراد پيش آمده است که براي ساخت سايت خود و يا . . . . از چه رنگ هاي استفاده کنيم . 

مخاطب را تنها نگذاريد!

مخاطب را تنها نگذاريد! او خيلي سريع شما را فراموش مي‌کند. ممکن است مقاله‌اي را از شما بخواند و ديگر به سراغتان نيايد! نه اين که وب‌سايت بدي داشته باشيد، يا مقاله‌ي خوبي ننوشته‌ايد؛ خير! اين طبيعت آدم است. تا به حال چند بار شده که وارد يک وب‌سايت خيلي عالي شده باشيد و بعد از اين که کارتان تمام شد، ديگر آن وب‌سايت را به خاطر نياوريد؟ گيريم که يادتان ماند، ولي خب ممکن است هيچ وقت فرصت نکنيد که به آن دوباره سر بزنيد!
ممکن است در يک سمينار يا دوره‌ي آموزشي فوق‌العاده شرکت کنيد، ولي بعد از اتمام سمينار يا دوره، به طور کلي آن سمينار و برندي که آن را برگزار کرده است، فراموش کنيد و برويد به دنبال دغدغه‌هاي خودتان!
تخفيف براي اولين خريد

تا به حال به اين موضوع فکر کرده‌ايد که چرا وقتي وارد يک فروشگاه آنلاين مي‌شويد، سريعا براي شما يک پاپ‌آپ کوچک مي‌آيد که اگر ايميل‌تان را وارد کنيد و بار اول است که خريد مي‌کنيد، به شما (مثلا) ۳۰ درصد تخفيف مي‌دهيم؟ (و واقعا هم اين ۳۰ درصد تخفيف را به شما مي‌دهند).

يکي از اصلي‌ترين دلايل اين کارشان همين است. چون ممکن است شمايي که (از هر طريقي) وارد آن وب‌سايت فروشگاهي شده‌ايد، از وب‌سايت خوشتان بيايد و چند دقيقه‌اي به بررسي سايت بپردازيد، اما با تمام خوب بودن آن وب‌سايت و محصولاتش، ممکن است که (به هر دليلي) به سادگي آن وب‌سايت را ببنديد!

پس حداقل کاري که آن وب‌سايت مي‌تواند انجام بدهد اين است که از شما يک ايميل بگيرد و کد تخفيف، به شما انگيزه مي‌دهد تا ايميل خود را وارد کنيد (و يا حتي خريد هم بکنيد!).
CTA براي ايميل مارکتينگ

يکي از مهم‌ترين مسائلي که در ايميل مارکتينگ وجود دارد، داشتن يک بانک ايميل است. با استفاده مناسب از CTAهاي مناسب در وب‌سايت، شبکه‌هاي اجتماعي و… خود، مي‌توانيد يک بانک ايميل هدفمند براي پياده‌سازي کمپين‌هاي ايميل مارکتينگ خود داشته باشيد

منابع:

 

  • Marketingtechblog.com
  • Hubspot
  • Wordstream.com
  • modir.tv
  • 1admin.ir

بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315