اخبار

تاریخ خبر: 1395/08/09
زمان خبر :12: 11
نوع خبر :خبر

b_News تفاوت تبلیغات و بازاریابی چیست؟

arangfilm agency
تفاوت تبليغات و بازاريابي چيست؟

بسياري از  مديران و ديگر افراد تصور مي کنند که بازاريابي وتبليغات هر دو به يک معنا هستند و فرقي با هم ندارند و به علت نداشتن دانش کافي نمي توانند بخوبي از اين دو بهره ببرند. اينکه هدف هر دوي آن ها يکسان است (افزايش مشتري و فروش محصولات) شکي نيست اما در عمل اين دو بطور کلي باهم متفاوتند.

تبليغات و يا Advertising  
به اقداماتي که با صرفه هزينه همراه است و توسط شرکت ها و يا ارگان هاي ديگر به منظور معرفي و نمايش محصولات و بيان عرضه خدمات به مشتريان فعال انجام ميگيرد را تبليغات مي گويند.

بازاريابي ويا Marketing    
شما فعاليت هايي براي آموزش و تشويق کاربران به استفاده از محصولات و بهرهمند شدن از خدمات شما و انتخاب شما از ميان ساير رقبا انجام مي دهيد که عبارتند از شناخت مشتريان، پشتيباني و اهميت رضايت مشتري براي سوق دادن استفاده مجدد از محصولات و همکاري دوباره با شما براي  بهرمندي از خدمات ارائه شده که باعث تبديل شدن کاربران به مشتريان جديد و همچنين حفظ رضايت مشتريان قبلي خواهد شد.

کداميک مهمتراست؟
حال بخوبي متوجه شديم که تبليغات زير شاخه اي از بازاريابي است و بازاريابي امري لازم براي وجود تبليغات به حساب ميايد و تبليغات مستقل از آن عمل نمي کند. تبليغات بخش مشخصي از محصولات و يا خدمات شما را به نمايش مي گذارد و اين يک تعين سياست است . براي درک بهتر مثالي براي شما ميزنيم :براي انتخاب و تعيين شيوه تبليغات در ميان انواع مختلف راه هاي تبليغاتي اعم از تلويزيون، روزنامه ، مجله هلي محلي و امثال اين ها مبحث  بازاريابي مطرح مي شود.  برنامه ريزي، زمانبندي و محل قرار گيري بنر هاي تبليغاتي  از ديگر وظايف بازاريابي است. تبليغات پر اهميت ترين و البته پر هزينه ترين بخش در بازرايابي است.
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315